Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Biztos, hogy az öngyilkosság...

Biztos, hogy az öngyilkosság nem megoldás?

Figyelt kérdés

2019. júl. 23. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem van olyan helyzet amikor igenis megoldás.. bár én sem vagyok jó passzban lehet ez beszél belőlem..
2019. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem megoldás. Mindig történik valami ami miatt érdemes élni. Tapasztalatból beszélek. Akartam öngyilkos lenni, mert azt hittem csak így múlik el a fájdalom. Évekig élőhalott voltam, később tudtam meg, hogy a szüleim, barátaim lesték minden lépésemet, hogy segíthessenek ha öngyilkos lennék. El se tudom mondani hány variáció járt az agyamba ha éppen tudatomnál voltam. Sok-sok éven át hittem, hogy a fajdalom elviselhetetlen. ( férjem és iker fiaim haltak meg ) de végül is az élet tartogat még jó dolgokat is. Ma már egy csodálatos kislányom van, egy csodás férjem, és bár fiaim, első férjem hiánya nem múlt el, de érdemes még ma is élnem.
2019. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Megoldás.Miután meghalsz nem fog érdekelni hogy kit hagysz magára vagy miből maradsz ki.
2019. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Óriási nyomás nehezedik rám, e percekben is. Semmi jó nem vár már rám úgysem, tudom. Sőt, csak még több teher. Anyám állandóan panaszkodik hogy nem bír, meg fáj a lába. Nem akarom ezt hallgatni, nem akarom hogy rám terhelődjön még az ő gondja is. A bátyám meg azzal fenyeget hogy tönkretesz. Úgy érzem nem érdekel már semmi, vágyok arra hogy megtegyem. Úgyis évek óta dédelgetem magamban. Ha meghalnék, végre felszabadulnék. Gondolom, és remélem. Már nem érzek félelmet sem, csak arra gondolok hogy sikerüljön. Komolyan nem bírom már ezt a hatalmas nyomást. Mindenért engem hibáztatnak.
2019. júl. 23. 17:54
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Múlt héten halt meg egy számomra kedves lány. 26 éves lett volna. Rákban halt meg. Élni akart, pedig iszonyú fájdalmai voltak. Mit tudsz te a fájdalomról, az elkeseredésről! Azért eldobni az életed mert a családtagjaid idióták, nos a lehető legnagyobb butaság!
2019. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
# 5 Részvétem! Na épp ezt nem értem én sem. Aki meg akar halni, az arra kényszerül hogy éljen. Bár cserélhetnék azzal a lánnyal, ha tehetném, átvenném a sorsát, ő meg élhetne! Én sem értem ezt.. annyira igazságtalan! Bár tudnám, hogy nekem miért kell élnem? Míg mások, és sok gyermek betegségben hal meg. Bárcsak érteném!
2019. júl. 23. 19:53
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Te csak hiszed, hogy senkinek sem fogsz hiányozni. Öngyilkost gyászolni talán a legkegyetlenebb dolog.

[link]

2019. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Hát, engem tulajdonképp mindig az tartott vissza tőle, hogy kíváncsi vagyok. Mindig kíváncsi voltam, hogy de meddig mehet még valami ritka rossz dolog és meddig van még lejjebb és meddig fájhat még valami és mennyit bírok még el. Ma meg már kellő tapasztalat van mögöttem ahhoz, hogy lássam sok példa alapján azt, hogy minden krízis után van felüdülés, még akkor is, ha esetleg sok évig tart is a kétségbeesés, pl. a gyerekkorom. Viszont arra a problémára, amit Te leírsz, hatványozottan jobb megoldások is vannak, olyan megoldások, amik bizonyítottan jó megoldások, mert ugye még egyetlen öngyilkos nem jött vissza, hogy felkiáltson - heuréka, ez tényleg egy jó megoldás volt! Szóval az öngyilkosságról sose tudjuk meg, jó volt-e, hiszen azzal, hogy az illető elvágja az életét, nem derül ki, hogy mi történt volna, ha...

A családon belüli zaklatás (mert ez történik nálad) viszont igen jól kezelhető különféle önismereti módszerekkel, a legegyszerűbb közülük a pszichoterápia. Ez nyilván nem a süket családtagjaidat változtatja meg, akik továbbra is próbálják majd játszani béna játszmáikat, hanem Te kezdesz úgy változni, hogy nem leszel már táptalaja a zaklatásaiknak. Hiszen akár már most is vehetnéd annyira könnyen a vádaskodásaikat, hogy akár ki is gúnyolhatnád őket, ráerősítve hogy ja-ja, ez is a te hibád. Pl. nézi a mutter a híradót, Te meg nekiállsz sápítozni, hogy jaj, árvíz van? Ó, bocsi anya, az én hibám, legközelebb óvatosabb leszek.

De ahelyett, hogy leperegnének rólad, Te komolyan veszed őket. Na, ezen tud nagyon hatékonyan segíteni a pszichoterápia. Egy kis önismeret és onnantól az ilyenben nem támadást fogsz látni, hanem azt, hogy na ez a szerencsétlen itt próbálkozik elhárítani a felelősséget, meg a kötözködéssel akar figyelmet kizsarolni stb., és teljesen világos lesz, hogy ez az ő problémája, nem a tiéd. Én azért őszintén szólva nagyon örülök neki, hogy mások hülyesége miatt nem nyírtam ki magam végül.

2019. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
# 7/ A családom megérdemelné, ha megtenném! Élve nem értékeltek soha, hülyeség lenne tőlük ha a halálhírem sokkolná őket. Azt hiszem én nem érdemelnék ilyen halált, de lehet hogy igen. Hiszen már régóta egy élő halott vagyok, és ez a legkegyetlenebb büntetés. És amúgy ők nem hagynak békén, belekényszerítenek hogy megtegyem. Szó szerint belehajszolnak, míg meg nem teszem nem fognak nyugton hagyni engem.
2019. júl. 23. 22:27
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Rosszul látod. Az van, hogy TE RAGASZKODSZ hozzá foggal-körömmel, hogy benne maradj ebben a szerencsétlenkedésben. Ugye elmehetnél pszichoterápiára, elköltözhetnél, lepergethetnéd magadról őket, de biztosra veszem, hogy neked mindenre van egy válaszod, hogy miért NEM tudod ezt megtenni. Tehát nem vagy hajlandó megoldást keresni, Te jól érzed magad az önsajnálatban, ez a te kis játszmád magaddal. Az az önátverés csúcsa, hogy szerinted mindennek a környezeted az oka, nem az, hogy Te fekszel alá a hülyeségeiknek a saját döntésedből.
2019. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!