Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elítélendő az, hogy online...

Elítélendő az, hogy online ZH-n tulajdonképpen a teljes dolgozatot kipuskáztam?

Figyelt kérdés
De ebből is látszik hogy milyen hatékony a digitális oktatás

2020. nov. 17. 09:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak olyan egyetemek külföldön, ahol a vizsgán használhatsz könyvet, stb-t. Persze az anyagot valamennyire úgyis ismerned kell, úgyhogy nincs idő annyit keresgélni.
2020. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%
Persze, lehet nem hasznosnak ítélni, aki szerint fontos, hogy milyen elvek szerint éled az életed, hiszen megteheted, hogy lepontozod a válaszomat. Ne aggódj, a többséghez tartozol a viselkedéseddel, én lógok ki a sorból! Teljesen általános, amit mondasz, biztos vagyok benne, hogy a társaságod nagy része végig csalja az egyetemet, nem csak online, offline is. Bár attól, hogy valami általános, még probléma, de nyilván, ez már csak keveseket zavar. Ha téged zavar és lelkiismeretfurdalásod van miatta, akkor még van remény, gondolkodj el rajta, miért van ez! Van értelme!
2020. nov. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Egyszer puskáztam egy szabválból még a régi offline időkben, de olyan lelkiismeret furdalásom van még azóta is, hogy ezt mégegyszer nem akarom magamnak :D Bár van most egy kötvál tárgyam, ami nagyon nem megy, lehet abból megint az “illegalitás” bugyraiba fogok elmerülni, de próbálok rá felkészülni azért.

Válaszolva a kérdésre, azért, mert én nem puskázok, attól nem ítélem el azokat, akik viszont igen. Nem bosszant, ha valakinek így sikerül. Egyrészt, mert szerintem puskázni is csak úgy lehet hatékonyan, ha tudja valamelyest az anyagot, és csak pár dolgot kell “kilesni”, másrészt, ha szerencséje volt az illetőnek, és nulla tudással sikerült aláírást szerezni, vizsgán attól még úgy is rendesen kell tudni az anyagot. Harmadrészt pedig nem tudhatom miért nem tanult az illető. Vannak azért olyanok, akik nem lustaságból nem tanultak, hanem mondjuk önfenntartó, és munka mellett nem jut mindenre rendesen ideje felkészülni.

2020. nov. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%
13-as: és ha a kérdező orvostanhallgató, közlekedésmérnök vagy építész? És az anyag egy része csak puskával van meg? Elgondolkodtató, hogy szerinted nem probléma. Szerintem vitatható.
2020. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan dolog szerintem, hogy a tananyag nagy része úgyis kihull a fejedből.

Ránk erőltettek vagy 4-6 gazdaságis tárgyat reál szakon, hát egyből nem tudnék 10%-ot elérni. De sorolhatnék még tucatnyi tárgyat...

Persze, jó ha a főtárgyakból nem puskázol, de ha informatikusként fizikából elvárnak egy hőtan könyvet beseggelni vagy orvosként a taylor sorokat bizonyítását, hát annak semmi értelme.

Mondom ezt úgy, hogy görcsöltem már annyit minden szaron, de nem hiszem hogy jobban jártam mint aki kipuskázta...

2020. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Én óvodapedagógusnak tanulok. Lehet lepontozni, de rengeteg felesleges dolgokból kellett eddig vizsgáznom, ami vizsga után amúgyis kihull a fejemből. A tanulás igazán az óvodában gyakorlat közben történik, mikor megtapasztalom, hogy milyen sok féle gyerek van, és melyik fajtát hogy kell kezelnem. Milyen helyzetekben hogy kell fellépnem... Ezt tapasztalat útján tanulom meg, nem az Egyetemen! És nem az lesz hasznomra, hogy milyen iskolák és óvodák léteztek időszámítások előtt. - ezeket a Google-ből is megtudom. A legfontosabb dolgok úgyis ott maradnak a fejedben, amire szükséged van!


Egyébként meg puskázni is az tud, aki valamennyit készült...

2020. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Gazdaságot tanulok, olyan felevben, ami szinte csak matekos targy van. (90% gyakorlati logikai resz.)

A képleteket ki fogom puskazni, de ha nem ertenem, buknak minden targyamat.

2020. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
19%
ÉS ezt az értékrendet fogod átadni a gyerekeknek is? Hogy csalni nem gond, csináld csak, ha úgy érzed, nem olyan fontos? Szuper. Melyik ovi ez, hogy arra ne menjek?
2020. nov. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok elhelyezkedni a diplomával. Ez csak egy büfészak.. Azt várom már csak hogy vége legyen és tanulhassak valami mást
2020. nov. 18. 19:42
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#18, nem kell ezt tanítani a gyereknek, mert ha okos, különbséget tud tenni a lényeg meg a lényegtelen között.

Nyílván egy szülő sem tanítja a gyerekének a "puskázás művészetét", de nem egy diplomás megállta már a helyét a szakmában, aki puskázott esetleg olyan tárgyból, melyre semmi szüksége nem volt.

Aki meg lázad az miatt, mert mások puskáznak, vegye észre, hogy ilyen világot élünk. Vannak olyan tanárok, akiknél hiába tanul az ember becsülettel, egyszerűen nem kedveli a diákot és szenvedteti...

Akkor miről beszélünk?! Hol itt a becsület?!

Szerintem mélyen gondolkodjon el az, aki szerint elitélendő az, aki puskázott vagy puskázik néha.


Egyébként meg a puskázás egyáltalán nem egyenlő a lopással. Én is puskáztam, de nem venném el azt, ami a másé.


#16 voltam

2020. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!