Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelemtanárok mennyire...

A történelemtanárok mennyire részletesen tanulják a történelmet?

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé.
2020. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.
2020. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.
2020. nov. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Én nem nagyon szeretem a képzést (negyedéves vagyok), mivel az oktatók nagyon konkrét szakterületeit, kutatási témáit sokszor nagyon részletesen tanuljuk, akár ugyanazt a témát több kötelező tárgy esetében is újra előveszik. Ráadásul ezek sokszor olyan témák, amik középiskolában még emelt szintű érettségire való felkészülésnél sem fordulnak elő, így a gyakorlatban nem igazán fogom tudni ezeket hasznosítani (ez önmagában még nem lenne baj, hiszen egy tanárnak többet kell tudnia, mint amit tanít, de azért kicsit unalmas már harmadjára órákat hallgatni az Arany Hordáról meg mindenféle steppei nomádokról, úgy, hogy közben tudom, hogy nem igazán lesz szükségem erre a tudásra ilyen mélységben). Más órákon, előadásokon viszont egy korszak átfogó történelmével kellene foglalkoznunk, de ez a gyakorlatban nem tud megvalósulni, mert az órákon nincs rá annyi idő, így ott is inkább nagyon speciális dolgok hangzanak el, amik már hasznosak lesznek a gyakorlatban is, de az órák átfogó jellege ezzel elveszik.
2020. dec. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!