Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A forgalmi vizsgánál hogy...

A forgalmi vizsgánál hogy engednek át elsore?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy nem szabad hibázni de azt hallottam, hogy elsore nem nagyon engedik át az embereket.December végén megyek vizsgázni de nagyon félek,hogy nem lesz meg.

jó tanács?

Amugy csak attol félek hogy biciklis miatt nem fog sikerülni, mert ismeroseimet azok miatt buktatták meg.

Tanács?

23L Debrecen



2020. nov. 21. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Átengednek elsőre, ha jól sikerül. Sokaknak elsőre megvan. A biciklisekre meg figyelj.
2020. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Minden vizsgám elsőre sikerült, négy kategóriám van. Ha te is olyan ügyes vagy, és szerencsés, mint én, akkor neked is elsőre sikerül majd. Ha nem, akkor meg nem.
2020. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor nem engednek át, ha a pénzre megy a vizsgáztató és/vagy oktató. Engem átengedtek, habár nem volt tökéletes a vezetésem, többször is lefulladtam az elején, és a kétsávos körforgalmat is rosszul használtam, de a vizsgáztató csak az utóbbit emelte ki, mint hiba.

Ha biciklis megy előtted, akkor szerintem alapesetben kövesd lassan, megfelelő távolságot hagyva, ha az oktató mondja, hogy előzd meg, csak akkor tedd azt! Menni fog szerintem, vezess ésszel, megfontoltan, add meg az elsőbbséget ott, ahol kell, ENGEDD EL A GYALOGOSOKAT, ez is szerintem olyan, amin megbuktathatnak, legalábbis én hallottam ilyenről. Sok sikert!

2020. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem kell sietni.


A biciklist kövesd, ha nem tudod megelőzni, mert jönnek szemből. Előzéskor megfelelő oldaltávolságot tarts!


A lámpákat, gyalogátkelőhelyeket, jobbkezes utcákat már messziről figyeld!


Ha nincs zebra, de a gyalogos az út szélén áll, nem kell átengedni, mert az a gyalogos csalogatása az úttestre. Ha viszont a gyalogos a zebránál áll az út szélén, és láthatóan átkelni készül, lassíts messziről, és engedd át!


Villamosra figyelj, ha jól emlékszem, egyetlen szituáció kivételével mindig elsőbbsége van.


Rendőr hasa, háta piros, ha oldalról közelíted meg, akkor pedig mutatja, merre mehetsz.


Ha azt mondják, hogy az első lehetőségnél állj meg, fordulj meg, kanyarodj valamerre, az nem biztos, hogy rögtön az első "lehetőségnél" lesz. Táblákat figyeld (megállni, megfordulni, behajtani tilos)!


Ne feledd, hogy ha egyirányú utcában vagy, balra az út bal széléről kanyarodsz!


Többsávos körforgalomban ha nem az első kijáratnál mész ki, be kell húzódni a belseje felé (már eleve úgy kanyarodsz be), és a körforgalom elhagyása előtt legyen sávváltás, időben jelezve!


Rendőr-lámpa-tábla-útburkolati jel a figyelendő sorrend.


Amúgy meg ha valamit elrontasz (pl. későn reagálsz az oktató utasítására, hogy fordulj valamerre stb.), akkor nem belefékezni és nem idegeskedni! Elrontottad, nem baj, mész tovább a forgalommal szabályosan, és majd ahol lehet, visszatérsz, megfordulsz, akármi.


Nyugi, menni fog! :)

2020. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj a telezöldre!
2020. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy könnyű megbukni, ez már pedig azért van, mert olyan apró dolgokon is megbuktathatnak. Pl. ha a zebra felé megy a gyalogos, de nincs még ott, akkor most állj meg, vagy ne? Ugye a gyalogost muszáj átengedned. De nekem pl. mikor még tanultam vezetni, volt olyan, hogy a gyalogost átakartam engedni, erre mondta az oktató, hogy nehogy elengedjem a gyalogost, még messze van. De aztán volt olyan is, hogy a gyalogos ismételten közelített a zebra felé, én nem akartam megállni, erre az oktató lecseszett, hogy engedjem már át. Szóval érted. Ilyen dolgokon is megbuktathatnak, mert kitudja, hogy a vizsgabiztos az ilyen dolgot hogy "preferálja". Meg aztán ha lefelejtesz egy indexet az idegességben, akkor is már megbuktathatnak. Szóval sok apróság buktató ok lehet.


Én nem pontosan értem, hogy hogy buktatták meg a biciklis miatt? :D Mármint elég könnyű. Ha előtted van egy biciklis, és kitudod kerülni, nem jön szembeforgalom, vagy elég széles a sáv, akkor kikerülöd. De ha közelítesz egy zebrához, akkor megvárod, még átéred a zebrát, csak utána kerülsz.


Próbálj ne stresszelni. Tényleg. Ez részben szerencsén is múlik. Már maga az is, hogy az nap hogy fogod magad érezni, milyen vizsgabiztost fogsz ki, az milyen kedvében lesz... De a december még hol van, addig sokat fejlődhetsz. Amúgy nekem elsőre meg lett, és nem hittem volna, hogy meg lesz elsőnek. De amikor beültem az autóba, minden idegességem elszállt, meg alapból nem voltam annyira ideges előtte sem. Beletörődtem. Úgy voltam vele, hogy lesz ami lesz, már hány órát levezettem, ez is csak egy plusz óra. Pedig én általában nagyon aggódótípus vagyok, de a forgalmi vizsgán furcsa módon nem voltam annyira ideges. :)

2020. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!