Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme motoros jogosítvány...

Mi értelme motoros jogosítvány megszerzésénél a forgalmi vizsgának, ha már rendelkezel B kategóriával?

Figyelt kérdés
Nem több értelme lenne csak egy komolyabb rutin vizsgának?
2020. júl. 29. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A rutinvizsgán statikus feladatok vannak, a közúton közlekedve sokfelé kell figyelni, és mások is mozgásban vannak.

Az meg, hogy valakinek már van egy másik kategóriából jogosítványa, sokszor semmit nem jelent, illetve, ha van kellő gyakorlata, akkor a firgalmi vizsgán sem lesz különösebb gondja.

2020. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:
100%

Mert teljesen más motorral közlekedni forgalmas városban mint autóval.

Lehet hogy autóval könnyen megy de lehet hogy motorral meg nem,motorral rosszabul látsz hátra,illetve az út felületét is figyelni kell.

Persze autóval sem akar az ember kátyukon áthajtani de pl nyomvájú nem gond autónál észre sem veszed,motornál már okozhat meglepetést.

2020. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:
Motorosként már a képzés és a vizsga alatt is meg kell tapasztalni azt hogy más vezetési élmény a motor és személyautó... más a kerék tapadása, máshogy érzed az aszfalt hibáit, máshogy látsz oldalra és hátra a bukósisak miatt...illetve sajnos azt is hogy sebezhetőbb vagy, mivel sok esetben leszorítanak, veszélyesen közel mennek és erre tudni kell reagálni.
2020. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet kategória váltáskor? pl motorozol 2-3 évet A2 jogsival, úgy mész a korlátlanért
2020. aug. 5. 08:12
 5/6 dirtboy ***** válasza:

Ott meg azt kell megtanulni hogy hogy kezelj egy nagy és erős motort.

Ahol én voltam ott volt egy A1-es 125-os keeway,kicsi,egész konnyű,gyenge. A2 suzuki gs500 40akaárhány lóerő egész konnyű 175kg korüli súlya van és alacsony súlypontú. A korlátlan suzuki 600-as bandit 77lóerő 206kg súly.

Nyilván itt minden oktató motor a kategória alsó szegmenséből áll mert egyik iskolák sem éri meg bmw gs1200al oktatni vagy 1000-res 190-200lerős speedel.

viszont a jogosítványod arra is érvényes lesz.

Nekem egy 2008-as kawasaki Z1000-rem van,228kg súlyú és 125lóerő volt gyárilag.

Ég és föld ezt terelgetni meg ezen húzni a gázt mint pl a banditon volt,a gs500 ami meg az a2-es motor az meg játék volt a bandithoz képest.

szóval szerintem van értelme a lépcsőzésnek.

Igaz és később lettem útcai motoros így életkoromból adódóan mehettem egyből A-ra de jobb a fiataloknak /24 alattiak/ ha van tanulásra idejük és lépcsőzve lépkednek fel.

2020. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként meg az, hogy valakinek megvan valamelyik kategória, nem jelenti azt, hogy van vezetési gyakorlata is.

Lehet neked A2-es jogsid úgy is, hogy a vizsga után nem ültél motorra, majd néhány év múltán kitalálod, hogy neked kell a korlátlan...

2020. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!