Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én félek kicsit az...

Csak én félek kicsit az egyetemtől?

Figyelt kérdés

Kissé szorongó érzéssel várom a szeptembert, félek hogy nem tudok majd eligazodni az "egyetemi világban" vagy hogy is mondjam. Vagy hogy eltévedek a nagy intézményben és nem találom a termeket. Vagy elszúrok valamit amit a neten kell intézni pl beiratkozás, kurzusfelvétel, vizsgára jelentkezés....

Más hogy van ezzel, vagy csak túlparázom?

Az évnyitó milyen szokott lenni?

köszi előre is a válaszokat

egy ősszel kezdő lány:)


2010. aug. 11. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan másodéves leszek, de hasonló aggodalmaim voltak tavaly, mint neked.

Ha valamit nem találsz, arra van a szád, hogy kérdezz. Nem szégyen!

Az évnyitó elég uncsi, bár ha érdekel, elmehetsz megnézni, hogy a felsőoktatásban hogy működik egy ilyen, de többször önszántadból te sem fogsz menni :)

Az ügyintézésbe sem olyan nehéz beleszokni, hiszen elég sokat fogsz találkozni az egyetemi bürokráciával. Annyi jó tanács, hogy ha le akarnak rázni, ne hagyd magad, különben sosem fogsz semmit elintézni.

A tárgyfelvétellel, és társaival kapcsolatban pedig kérdezősködj majd az évfolyamtársaitól, de azt nem könnyű nagyon elszúrni. Esetleg ha van idősebb ismerősöd, aki már jártas neptun/ etr ügyben kérd meg, hogy mutassa meg a működését! De ha ez nincs meg, egyedül sem komplikált rájönni.

2010. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én BME-re járok. Évnyitó csak az elsősöknek van, nekünk is kidobott idő volt, inkább csak fényezte magát az egyetem a gólyák előtt...


Ismerem ezt a szorongást amit leírsz. Annyi a megoldás, hogy legyen egy társad, akivel közös órarendet alakítotok ki, és mindenhova együtt mentek. Így eléggé lecsökkennek a hibalehetőségek... De egyébként minden újdonság lesz, úgyhogy ez tényleg tök természetes érzés.

Mindenesetre első félévben ezekbe az adminisztratív ügyekbe simán belerázódsz. Amit nagyon ajánlok, hogy a tanulmányi és vizsgaszabályzatot jól nyálazd át. Itt élesben fogod tapasztalni, hogy ha valamiről nem tájékozattak (pedig utánanézhettél volna) az nem mentesít semmi alól.

2010. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello! Én végzős vagyok.


Ne parázz!! Nincs mitől félned!! Nálunk 2 hétig még lehetett késni anno nyugodtan. Első hetet még most is elnézik. Ha köszönsz és illemtudóan elnézést kérsz a késésért, semmi baj nem kellene, hogy legyen. És kommunikálj! Ha nem tudsz valamit, kérdezz!

2010. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én már 4. éves leszek, és én is ezt éreztem még a beiratkozás előtt.... nem vagyok egy talpraesett típus, de mégis eljutottam idáig :)

nem kell parázni, és ha valamit nem tudsz, akkor megkérdezed. és meg is kell kérdezni, mert itt már nem rágnak mindent a szánkba, mint általánosban vagy akár középsuliban. a csoporttársakkal kell majd először beszélgetni, ha valamit nem tudsz, és biztos lesz olyan, aki már jártasabb a témában. szóval sok sikert, ne izgulj ilyenen! :)

2010. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jövőre leszek első éves és rendesen parázok. Félek, hogy nem lesznek barátaim és hogy valamit elszúrok...


De ilyenkor arra kell gondolni, hogy csak lazán, vagányan, kedvesen és akkor olyan nagy baj nem lehet:)


L/18

2010. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem vagy egyedül nefélj...

Én is most megyek először, és rettegek az egésztől. Már most felidegeltem magam az ETR-en, meg az egészen, teljesen zvaros még nekem és félek hogy valamit elrontok, főleg a határidőket nem értem teljesen:D. Rádásul senkit nem ismerek, és még a gólyatáborba sem tudok elmenni. Gyakorlatilag azt sem tudom hogy kell eljutnom az egyetemig :D

Félek én mindentől ami ott vár rám, hogy esetleg nem találok egy olyan embert se aki hajlando velem kommunikálni, hogy elrontok valamit, nem találom meg az órákat...minden...

Hát majd emglátjuk, sok szerencsét neked!

2010. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!