Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek? Most kell dönteni...

Mit kezdjek? Most kell dönteni a jövömről de képtelen vagyok. Kicsit hosszú de segíts légyszives.

Figyelt kérdés
arról van szó h fakultáciot kell választani és ezalatt ugye érettségi-t is .a kémia bioszt választottam,az orvosi miatt...DE egyre jobban aggaszt ez a z egész h lehet h megkellenne változtatnom(szeptemberben még lehet) azért bizonytalandotam el,mert nem hiszek magamban h én képes vagyok oda bejutni,szorgalmasan tanulok 4,7 erős gimiben ,viszont tudom ha megmérettetésre fog kerülni a sor (érettségi az nagyon megszivom) félek h nem fognak felvenni ha fel vennének akkor már megtudnám állni a helyem abban biztos vagyok,mert van seggem hhozzá,meg akaraterőm. és az itt a probléma h tegyük fel ne,m vesznek fel (remélem nem igy lesz) akkor hiába szenvedtem végig még két év kémiat (azért irom ezt mert a bioszt szeretem) azért h mondjuk elmenjek valami másnak,mert ebben a bioszos kémia körben kiesik az h valamiféle humán tárgyból is vihessem valamire (pl már ügyvéd ilyesmi nem lehetek) szoval fogoalmam sincs h mit kezdjek magammal .egy szó mint száz félek a kudarctól h ez az egész nekem nem fog menni és nem kerülök be oda ahova szeretnék ,másképpp meg nincs értelme az egésznek
2011. aug. 20. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

a tanáraid és a szüleid mit mondanak? sztem a biosz és kémia tanárod tudná megmondani a legjobban, h megfelelő-e ez a pálya Neked, hiszen Ők látják, h mennyire teszed oda magad az említett tárgyakban

ha Ők látnak benned reményt, akkor hajrá :) én mindig irigyeltem azokat, akik okosak kémiából és bioszból.. én sajna kasu voltam az ilyesmihez, de sztem érdekes tárgyak, és az orvosira biztos bejutsz, ha ügyes vagy :)

2011. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az orvosi egy hivatás. Biztosnak kell lenned abban, hogy ez akarsz lenni. Ha igen, akkor meg sürgősen hagyd magad mögött valahogy ezt az önbizalomhiányt, mert csak megkeseríti az életed.

4,7 az jó eredmény, főleg erős gimiben. Az érettségi nem olyan nagy dolog, egyáltalán nem nehéz, csak nagy a lelki nyomás, azt kell tudni kezelni. Nincs okod tehát aggódni.

Nekem voltak 4,5körüli átlaggal rendelkező osztálytársaim, akik amúgy nem voltak nagy zsenik, de szorgalmasak voltak, és bejutottak orvosira. Volt olyan is, akinek nem sikerült, de újraérettségizett, és másodjára felvették (sőt olyat is ismerek, akinek harmadjára jött össze). Ott vannak, teljesítenek, már arra sem emlékeznek, hány százalékos érettségit írtak.


Egy szó mint száz, alaptalanul félsz, és ezt kell kezelned. Csak saját magadat akadályoznád meg abba, hogy elérd a célod.

2011. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Hát humán szakra semmiképp se menj ilyen helyesírással.
2011. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Orvos akarsz lenni? Akkor ne válts, mert egész életedben bánni fogod, hogy nem jelentkeztél, még akkor is, ha jó munkád lesz és élvezed, ott lesz benned a "de mi lett volna, ha nem ijedek meg és folytatom a faktokat".

Ha jó tanuló vagy (márpedig a 4,7 azt jelenti), és a következő két évben nem hagyod abba a tanulást, minden esélyed megvan, hogy felvegyenek. Ha meg nem vesznek fel, akkor sem dőlt össze világ, megpróbálod egy évvel később (nagyon sok orvosis másodjára-harmadjára kerül be, egyáltalán nem szégyen). Azalatt az egy év alatt meg tanulsz vagy nyelvvizsgázol vagy tanfolyamra jársz, talán még jól is fog jönni egy év pihenés.

De neked miért ne sikerülne? Ha van segged és akaraterőd, mint írtad, és el tudnád végezni, akkor felvesznek, hidd el, bejutni könnyebb mint elvégezni (ez a legtöbb szaknál így van).

2011. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont nem olyan régen szidtam magam, hogy miért nem tanultam 4 éven keresztül jól, mert bejuthattam volna az orvosira... szerettem volna orvos lenni... De bioszból végül nem érettségiztem, megijedtem. És most itt vagyok, kémia szakra megyek... Ha jobban tanultam volna, akkor most szeptembertől orvosira vagy gyógyszerészetire járnék, de így kémia lett...


Unokatesóm 1 ponttal maradt le az orvosiról meg a fogorvosiról, gyógyszerészként diplomázott, nem bánta meg, sőt, örül... még nem volt meg az államvizsgája, már kapott állásajánlatokat (külföldről is...)


Tedd meg magadért, hogy nem adod fel az álmod, belehúzol, már csak két év, és lehet, hogy orvos leszel :)



Én is éreztem ezt a félelmet a kudarctól, tudom miről beszélsz, de le kell győznöd. El kell hinned, hogy képes vagy rá, és meg tudod csinálni!


Érettségitől meg ne félj, teljesen felesleges, ezt ne felejtsd el. Én ideges voltam nagyon, és rontott a teljesítményemen. (Nem sokat, de azért számít)

Ne idegeskedj, a tanárok célja is az, hogy átmenj, egyébként 4,7-es átlaggal ne félj, én 4,3-al ballagtam, érettségim 4,8-as átlagú lett (töri 4-es, többi 5-ös; 362 ponttal vettek fel egyetemre)


Szóval ne félj, bízz magadban! :)

2011. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

negyediknek:igen tudom ,hogy bánnám.de azt is ha nem vennének fel és kémiát kell tvoább vinnem,és felesleges lenne az erőfeszítés ,amikor magyarból végigi lazulhatnám az egész két évet, amikor ebből a reál témakörből csak az orvos édrekel.viszont nem tudoklemondani róla,és egyszerüen mi lett volna "ha" -val leélni az életem....



ötödiknek: nagyonn köszönöm igyekszem.Az érettségitől mazért félek ,mert tanulok rendesen évközbe megy minden akkoramikor épp felkészülök rá.de félek h ugy járok mint felvételinél h hiába voltam kitünő attól még a nálam rosszabbak jobbra irták.mert eggy megméretettés , és az ilyen dolgok általában nem szoktak nenni ,ahol előkell szednem a tudást bár bizom benne h elötte lesz elég időm nagyon nagyon felkészülni...


uI. a másik probléma az h nem vagyok egy könyvmoly szeretek szórakozni ,inni hétvégente barátnöimmel rágyújtani néha ,szóval nem vagyok az a tipikus jóóó kislány aki egésznap a könyvek felett ül.valahogy ugy mondnaám h fennntudom tartani az egyensúlyt a tanulás és a szorakozáés között ami elvileg jóóó,de nemtudom h milyen mjeberek jelentkeznek iylen komoly feladatokra.

és nagyon köszönöm az összes válaszadonak h kicsitt megkönnyítette a döntést ,és szivesen várom még...

2011. aug. 22. 15:13
 7/7 A kérdező kommentje:

elsőőő:nem kértem ki a véleményét mert ötös voltam és nálamrosszabb eredménnyel megy a nagy többség



második:tudom h hivatás és épp ezért félek h én megfelelő vagyok e rá h késöbb mások életét is a kezemben tartsam akár

2011. aug. 22. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!