Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik főiskolára/egyetemre...

Akik főiskolára/egyetemre mennek mennyi pontotok van?

Figyelt kérdés
Nekem 3 év múlva ELTE-ik(programozó) lenne a cél. Viszont nem tudom miből tevődik össze pontosan a pontok valaki le írná kinek miből mennyi pontja lett pontosan ? Köszönöm.

2020. nov. 28. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Még nem felvételiztem, tehát azt nem tudom leírni mennyi pontom lesz, de a következő dolgokból tevődik össze:

- 11.-12. osztályos fő tantárgyak jegyei (matek, magyar, töri, első idegen nyelv és ezek mellé ki kell választani 1 vagy 2 természettudományos tantárgyat. Ha 2-t választasz, akkor mindegyiknek az utolsó évi jegyét számítják be, ha 1-et, akkor az utolsó két évben tanult év végi osztályzatot. Amelyik jobban sikerült, azt kiválasztod.)- 200 pont

- érettségi eredmények átlaga - 200 pont

- többletpontok. Többletpontokat szerezhetsz emelt érettségivel (50 pont) vagy nyelvvizsgával (egy középfokú 28 pont, egy felsőfokú vagy 2 középfokú 40 pont és nyelvvizsgáért 40 pontnál többet semmi esetre sem kaphatsz) - 100 pont


Így van összesen 500 pont és minden szakra van egy ponthatár, amit el kell érni.

2020. nov. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Kiegészíteném az első válaszolót pár aprósággal, de alapvetően jókat írt!

- A jegyeid alapján vitt pontszámoknál nem feltétlen az első idegen nyelv jegye számít, ez lehet a második is, te (illetve az efeléveli rendszer) dönt, hogy melyikkel járnál jobban.

- A 100 többletpontnál az emelt érettségikért csak akkor kapsz +50 pontot, ha az 45% feletti, illetve ha a szak, amire jelentkezel elfogadja az adott tárgyat. (Pl programozóként egy emelt magyarért nem kapnál többletpontot, de ezeknek, hogy hova milyen tárgyak kellenek, a felvi.hu-n tudsz utánanézni nagyon részletesen).

Egyébként itt arra is érdemes figyelni, hogy ugyanabból a nyelvből nem kaphatsz pontot a nyelvvizsgáért és az emelt érettségiért is, ilyenkor több variáció van, hogy melyiket hogy fogadná el az adott szak és mivel járnál a legjobban.

+ tanács, hogy nézegesd a felvi.hu-t (ott egyébként van pontszámító kalkulátor is, amivel tudsz játszani, hogy milyen esetekben mennyi pontod lenne összesen az adott szakra), és az eduline-on is mindig írnak cikkeket az aktuális pontszámítási szabályokról, időpontokról, stb. Később az educatio kiállításra is érdemes elmenni mindenképp (mindig januárban szokott lenni, ha nincs korona), ott is sok infót tudsz szerezni, hogy jobban átlásd az egész rendszert meg az egyetemeket.

Én idén májusban érettségiztem és felvételiztem, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan! :))

2020. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Felvi.hu ._.
2020. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!