Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosi egyetemre szeretnék...

Ha orvosi egyetemre szeretnék menni,de most közgáz szakon vagyok akkor mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Így ugye nincs kémia,fizika és biológia óràm,ezáltal az a két emelt érettségit sem tudom megcsinálni ami felvételi követelmény.Ilyenkor tudok valamit csinálni,vagy a suliváltás az egyetlen megoldás?Sajnos elég későn jutott eszembe hogy mivel is szeretnék foglalkozni😢

Most 11-es vagyok,úgyhogy ez a suliváltás nem a legjobb ötlet,eldobni 3évet.

Vagy a suliváltást meg lehet oldani úgy is hogy a másik suliban a 11.osztálytól kezdem?



2020. nov. 29. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden bizonnyal megoldható a suliváltás évveszteség nélkül, de már felesleges lenne. Általában fizika/kémia/biológia tantárgyak maximum 11. évfolyamig tartanak, így semmit nem nyernél vele, ugyanúgy be kellene pótolnod mindent.

Ha megoldható, járj korrepetálásra, tanulj önszorgalomból, és érettségi után hagyj ki egy kis időt!

2020. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet oldani a suliváltást, de szerintem így utolsó évekbe nem ajánlott :/

Magántanárt kéne fogadni mindkét tárgyból és simán fel lehet úgy készülni.

Én pl. nem tanultam semmi kémiát gimibe, biosz is csökevényes volt. Én is későn kezdtem bele bizonyos körülmények miatt, így egyetemet váltok most.

De a magántanár kémiából sokat segített, illetve az Ötösöm lesz Kémiából-t csináltam, Mozaikból tanultam és az összes érettségit emeltből megcsináltam. De lehet a közepeket is érdemes lenne neked az elején :) (és ugyanez vonatkozik a fizikára is, ha abból akarnál)


Bioszból készülhetsz a Mozaikokból, érettségik, Nagy Biológia feladatgyűjtemény és Ötösöm lesz Genetikából. Ha ezt komolyan gondolod, még időben jöttél rá és bőven fel tudsz készülni, ha nagyon akarod :)

2020. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én bioszból és kémiából szeretnék emeltezni.

De én úgy tudom hogy mivel nem szerepeltek ilyen órák az órarendemben,így nem is lehet ilyen érettségim.Vagy ez nem így van?

Egyébként évveszteség nélkül hogy lehetne megoldani a suliváltást?Mondjuk egy emelt bioszos/kémiás osztály nekem tökéletes lenne,és ott a 4-5év alatt folyamatosan van az adott tantárgy.

2020. nov. 29. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Attól függetlenül, hogy nem voltak ilyen óráid, érettségizhetsz belőle. Egyik ismerősömnek a gimiben nem volt katonai alapismeretek órája, de mégis érettségizhetett belőle, a többi tárggyal is így van ez
2020. nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel kapcsolatban nagyon el voltam tájékozódva,köszi❤️
2020. nov. 29. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális: valamennyi kémia- és biológiaórád biztos volt, így van jegyed belőle és érettségizhetsz is ezáltal (ha jól emlékszem az érettséginek feltétele két év végi osztályzat az adott tantárgyból).

Az érettségi szempontjából mindegy milyen iskolába jársz. Én sem kaptam a gimnáziumban túl magas szintű oktatást ezekből a tárgyakból és mégis az átlagnál magasabb pontszámot szedtem össze. Tehát nem kell iskolát váltani. Talán érdemes a tanárok tudtára adni, hogy Neked ilyen terveid vannak, bízva abban, hogy segítenek, vagy legalább nem hátráltatnak.

Amikor én felvételiztem még 500 pontot kellett elérni és nem volt feltétel a nyelvvizsga, most már talán ez másképp van, de angoltudásra úgyis szükség van.

2021. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*500 pontot lehetett elérni.
2021. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Orvosi egyetemre jelentkeztél végül?

Én is oda szeretnék menni, szintén közgázos suliból. Érdekelne, neked sikerült-e, hogyan készültél fel, és milyenek lettek az emeltjeid.

2023. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!