Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosi egyetemre szeretnénk...

Ha orvosi egyetemre szeretnénk tovább menni, akkor középiskolának gimnáziumot vagy egészségügyit válasszuk?

Figyelt kérdés

2015. márc. 20. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Azt, ahol tanul a gyerek biológiát, fizikát és kémiát is legalább azon a szinten, mint egy gimnáziumban. Akkor sem lesz elég a tudásanyaga és ajánlatos lesz érettségi előtt magántanárhoz járatni.
2015. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Gimnázium. Egészségügyiben inkább ápolóképzés folyik semmint egyetemre való felkészítés.
2015. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Gimnázium, biológia vagy kémia tagozat, ha van.
2015. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is gimi!
2015. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gimnázium. A kémia tanulását már 9-ben komolyan kell venni. 11-től feltétlenül kémia-biológia fakultációra kell járni. Mindez jó gimiben, nem iskolának álcázott nappali melegedőben legyen.
2015. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én eü szakközépből jelentkeztem, és fizikából felvételiztem.

Két év volt a kémia a középsuliban, mégis csont nélkül ment az egyetemen.

2015. márc. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Hány éve felvételiztél egészségügyiből?

2015. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, mindkettőnek van előnye és hátránya is a másikhoz képest.


Az nagyon jó, hogy szerezzen egészségügyis tapasztalatokat, tanuljon gyógyszertant, belgyógyászatot, ápolástant, legyen tájékozott ezekben a dolgokban, de ennél még fontosabb, hogy jók legyenek a természettudományos alapjai (biológia, kémia. fizika) és tudjon jól angolul, mert az egész szakirodalom angol nyelvű.


Én az egészségügyi középiskolát javasolnám, úgy, hogy az ottani érettségi után ha szükséges hagyjon ki egy évet és biológiából, kémiából tegyen emeltszintű érettségit, legyen angolból nyelvvizsgája és ha még marad ideje szerezze meg a jogsit, mert később nem fog ráérni...

2015. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én angol-inforól mentem a sotére. Gond nélkül csinálom, rajtad múlik ;)
2015. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D
2015. márc. 21. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!