Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek, hogyan...

Mi a véleményetek, hogyan változhatnak idén a ponthatárok orvosin? Illetve ki melyik orvosi egyetemre szeretne bekerülni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ezeket nem lehet megjósolni , de az eddigi évek tapasztalatai alapján mindenkinek lehet egy véleménye így a biosz-kémia írásbelik után , na engem pontosan ezek a vélemények érdekelnének. :)

2018. máj. 19. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nőni fog, az idei érettségik elég könnyűek voltak.
2018. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha a biológia érettségi nehezebb volt a megszokottnál, akkor nyilvánvalóan csökkenni fognak a pontharátok, míg ha könnyebb volt, akkor emelkedni fognak.

A kémia/fizika érettségi ugye opcionálisan választható, ezekre ugyanaz elmondható, mint a biológiára (ha könnyebbek, nőnek, ha nehezebbek, csökkennek), azzal, hogy mivel a felvételizőknek csak egy része választja egyiket vagy másikat, ezek a ponthatárváltozások csak kisebb mértékben történnek meg. Illetve általában a kémiát többen szokták választani, az jobban befolyásolja a ponthatárokat.

Nem érettségiztem ezekből a tárgyakból sem most sem régen, és egyikre se szeretnék bekerülni. De neked hajrá! :D

2018. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem változik/néhány ponttal csökkenni fog,mert az írásbeli érettségi átlagosnak/ nehéznek mondható volt ebben az évben.
2018. máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Összesítve valamennyivel kevesebben jelentkeztek idén orvosira (~80), első helyen viszont 100 emberrel több, mint tavaly, szóval csak ez alapján alapvetően azt mondanám, hogy kb. stagnálnia kellene.

Semmelweisre többen jelentkeztek összesítve és első helyen is, mint tavaly, szóval elméletileg kicsit nőnie kellene a ponthatárnak, a vidéki egyetemekre pedig kevesebben jelentkeztek, így ott el tudok képzelni ponthatárcsökkenést is akár.


Tudom, hogy itt gyakorin mindenki sír az idei érettségik miatt, és tudom, úgy már könnyebben pofázok azért, hogy engem ez idén már nem érint, de megnéztem az érettségiket, és spec. szerintem az idei biosz könnyebb volt, mint a tavalyi. Nem nevetségesen könnyű, mint a tavalyelőtti, de a tavalyinál könnyebb. Az emelt kémiás tudásom nagy része sajnos már elhagyott, így azt nehezebb reálisan összevetnem a tavalyival, mert nem próbáltam meg megoldani a feladatokat, csak gyorsan átfutottam rajtuk, de mondjuk azt, hogy elhiszem, hogy nehéz volt, de szerintem a tavalyi sem volt könnyű.

Na meg amúgy minden évben megy a sírás, hogy "az idei volt az eddigi legnehezebb" meg "sokkal nehezebb volt, mint a tavalyi" és társai.

All in all, én kb. stagnálást várok, mint ahogy már fentebb is leírtam, talán 1-2 pont +t SOTE-ra, és 1-2 pont -t vidékre.

2018. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es


Egyébként ezzel a "sírás dologgal" nincs mindenki így. Szerintem a kémia teljesen korrekt volt, nekem a figyelmetlenség volt az, ami relatíve sok pontot elvitt, de ha ügyes leszek szóbelin, akár még egy 80% körüli eredményem is születhet.

A biosz írásbelim elvileg 85-86%-os lett, amit nem mondanék rossznak, voltak ennél sokkal durvább évek is. Én azt éreztem kicsit "átverésnek", hogy nagyon rákészültem a növényekre, kettős megtermékenyítés, nemzedékváltakozás, egyszikű/kétszikű összehasonlítás és hasonló finomságok, és ebből alig kérdeztek valamit, miközben az előző évek feladatsoraiban mind ilyen dolgok voltak. Most meg egy olyan növényes feladat volt, amit egy kis ábraértelmező képességgel egy kilencedikes gyerek is simán megold. Nem mintha bánnám, tudom, hogy az egyetem és az élet is tele lesz igazságtalansággal, csak azért ez is egy érdekes dolog.


Egyébként SZTE ÁOK a cél :)

2018. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez ilyen. :) Én mindig is utáltam a növénytant (mondjuk állattant - amiből szerencsére mindig kevés volt benne, és ökológiát is - amit szintén imádnak emelten), így én nagyon örültem volna tavaly ennek a feladatsornak. A biokémiás feladat is tök korrekt volt szerintem, ha valakinek sikerült elsajátítania azt a minimális biokémiát, amit tudni kell.

De amúgy tény, hogy pont azért, mert nem szerettem a növénytant és ökológiát, viszont tudtam, hogy előszeretettel hoznak elő ilyen témákat érettségin, én is agyba-főbe tanultam ezeket. Egyébként kb. no way, hogy szóbelin ne húzz semmilyen növényes, ökológiás témát, úgyhogy ne izguljatok, nem feleslegesen tanultátok meg. :D


Várunk szeretettel a SZOTÉ-n (téged is és a többieket is)! :)

2018. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös voltam

Én sem azért készültem a növényekre, mert a szívem csücskei, csak muszáj volt. Az összes többi téma olyan, hogy valamilyen szinten azért ragad rám, de a növényekkel mindig egy kicsit többet kellett küzdenem. Na, meg a szóbeli, ahogy mondod.. nagyon boldog lennék egy cuki kis embertanos tétellel, bár nincs akkora szerencsém, hogy a szóbelin is kikerüljem a növényeket. :D

2018. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Számomra a biosz egyszerűbb volt, mint tavaly, 88-90% körüli eredményre számítok.

Viszont érdekes feladatsor volt ez...olyan semmilyen 😄 igazából se komolyabb embertan, se állattan, se növénytan nem volt benne. Érdekes.

A kémiát én mindig hamarabb meg szoktam írni, mint 4 óra, sőt volt hogy már egy bő óra után végeztem, na most aztán még az utolsó percekben is körmöltem...

Rossznak éreztem, de a megoldókulcs alapján nem lett az, 76 + 1-2 pontra számítok.

Sajnos a táblázatosnál benéztem a C5H10-et, nem olvastam el hogy elágazó láncú...ez kapásból 3 pont minusz.

A számolásnál kaphatok meg pontot esetleg, mert nem tudom magamnak eldönteni, hogy súlyos elvi hibám van-e vagy számolási stb. Így oda inkább nem adtam pontot, legyen meglepi.

Összességében szerintem pár ponttal csökkenni fog, esetleg stagnál. Nálunk mindenki szerint baromi nehéz volt még a biosz is.

Egyébként én is Szegedre szeretnék menni😊 Ha sikerülnek a szóbelik, akkor olyan 455-465 körüli pontra számítok.

2018. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!