Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a jövőben így el...

Szerintetek a jövőben így el tudok majd helyezkedni?

Figyelt kérdés

Erős suliban végeztem, informatikát tanultam. IT Essentials tudásom kiemelkedő, Hálózat tudásom rendben van, Programozás pedig nem megy.

Maradtam érettségi után ötödéven, Informatikai Rendszergazda szakmám lett.

Érettségik közül (közép) az angol 89%, matek 60%, Német 65%. Német B2 nyelvvizsgám van, aránylag jól beszélem a nyelvet. Angolból felsőfokú, C1-es nyelvvizsga. Emelt ágazati infó nem lett valami fényes C# miatt... Jelenleg PLC programozó OKJ-n tanulok, ami tetszik, és biztosan fogom még bővíteni a tudásomat ezen a területen, ugyanis PLC-t sok helyen használnak. 2021-ben pedig informatikus könyvtáros szakra szeretnék menni, mert ott nem olyan erős a programozás. Kb. 380 pontom lesz felvételin. Az elektronikát nagyon szeretem, illetve a hardverközeli dolgokat, nincs olyan informatikai eszköz, amit ne tudnék megjavítani. Linuxból és Windowsból is elég jók az ismereteim.

Az infó könyvtáros szak a városomban kiemelkedő a többi megyeszékhelyéhez képest. Itt tanulni kell majd keményen. Több benne az infó. Később, ha meg lenne a diploma, lehet a programozást fogom erőltetni, igaz egyelőre nem az az erősségem.


Tudom, eléggé felületesen írtam le a dolgokat.


Ezekkel mehetek csövesnek, vagy van esélyem normális munkahelyre? Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 30. 07:11
A kérdező szavazást indított:
Ez így összességében nem lesz jó semmire
Fogsz találni jól fizető állást
Külföldi munkavállalásban gondolkodj
Nem jó, de nem is tragikus
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire érdekel az elektronika, a plc, és a programozás, miért nem mentél azonnal villamosmérnöki karra?


Szakosodni tudsz beágyazott rendszerekre, de plc-re is.

2020. dec. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne menj informatikus könyvtáros képzésre! Ott nem fogsz hardverrel foglalkozni, márpedig ha ez az irány megy és szereted, kár lenne hanyagolni. Nézd meg a felvin az elhelyezkedést és a szakmatérképet, nem túl jók ottt a lehetőségek.

Helyette ha hardveres vagy, akkor villamosmérnök vagy mérnök informatikus, ahol az alapoktól megtanítanak programozni is, nem kell félned tőle. De ha akkor sem szereted a programozást, akkor átmész a kötelezőkön és a hardveres meg egyéb kedvedre való tárgyakat veszel fel, abba az irányba szakosodsz.

Esetleg valami OKJs továbbképzés, ha van ráépülő az eddigi szakmádra.

2020. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Isten mentsen téged hogy informatikus könyvtáros képzése jelentkezz.

Ha érdekel a hardver akkor menj villamosmérnökire. Ha a PLC kifejezetten tetszik, akkor a Kandó villamosmérnökit ajánlom Automatika szakirányon. Épp most végzek pont itt, szóval ha bármi kérdésed van keress nyugodtan privátban, csak könyörgök ne informatikus könyvtáros képzésre add be a jelentkezést.

2020. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!