Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a projekt és a...

Mi a különbség a projekt és a pályázat között?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem hogy hogy lehet különbséget találni két olyan dolog között ahol az egyik a másiknak része. Mert ugye a pályázat a projekt része. Ez egy iskolai feladat. Esetleg tud valaki segíteni?

2020. nov. 30. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

a projekt egy meghatározott célok elérése érdekében gondosan megtervezett tevékenységsorozat, amelynek „életciklusa” van, a pályázat egy dokumentum, funkcióját tekintve egy kérelem, amit azzal a céllal készítünk, hogy projektünkhöz pénzügyi forrást szerezzünk.


A pályázatot a pályázati kiírásnak megfelelően kell az előírt pályázati űrlapon, az előírt mellékletek (pl. műszaki tervek, igazolások) csatolásával benyújtani. A pályázati űrlap célja az, hogy a projektünkről átfogó, lényegre törő és egyértelmű információt adjunk. A pályázat gyakorlatilag a projekt tervének leírása. Pályázat tehát akkor születik, amikor már kidolgozott projekttervünk van. A sorrend nem cserélhető fel.


Először a projekt ötlete születik meg, amelyhez megkeressük azt a pályázati formát, amelytől támogatásra számíthatunk tervezett tevékenységünk megvalósításához. Úgy is fogalmazhatunk, hogy nem a projekt van a pályázatért, hanem a pályázat a projektért.


Mielőtt részletesen áttekintenénk a projekttervezés folyamatát, hasznos tisztáznunk magát a projekt fogalmát.


A projekt fogalmának több dimenziója is létezik. A projektet, illetve az ún. „projekttípusú gondolkodást” az alábbi jelzőkkel lehet összefoglalni.


A projekt:


egyedi szervezeti környezetben megtervezett és végrehajtott lépéssorozat,


konkrét célt/célokat meghatározott idő alatt kíván elérni,


a célok eléréséhez meghatározott (humán és anyagi) erőforrásokat rendel.


A projektek tartalma rendkívül változatos lehet, pl. komplex település-rehabilitációtól kezdve állami intézmények és vállalkozások együttműködésében megvalósuló képzéseken keresztül, akár egyszerű gépbeszerzésig terjedhet.


Minden projekt esetében a projektmunkának ugyanazon lépcsőin érdemes végigmenni ahhoz, hogy sikeres projektnek nézzünk elébe.

2020. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam Googlebe de sajnos nem teszi ki azt a terjedelmét amire szükségem lenne :(
2020. nov. 30. 18:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz? Világosan elmagyarázza.
2020. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj hogy nem értem hanem hogy ebből a kevés szövegből kellene 3 oldalnyi szöveget megszülni. És azt reméltem hogy valakinek van ötlete hogy mit lehetne még beleírni
2020. dec. 1. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaa,értem.Tehát a projekt és a pályázat különbségéről kell írnod 3 oldalt?
2020. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen és ebből 1 oldal se jön ki
2020. dec. 1. 17:38
 7/7 anonim válasza:
Ha sikerült találni anyagot hozzá, akkor megosztod velem is? Ezt a feladatot kaptam én is, de egy oldalnál nem tudok többet írni. :/
2021. jan. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!