Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár ezért többletpont egyetemi...

Jár ezért többletpont egyetemi felvételikor?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy pszichés és fejlődési zavarokért jár plusz 40 pont. Néhány példa is fel volt sorolva és köztük volt az, hogy PÖSZESÉG. Na emiatt írok.

Nekem keresztezett dominanciám van (ami azért sokkal komolyabb baj, mont a pöszeség...), pedagaógia szakvéleményem is van róla ezért kapok dolgozatoknál +5 percet és minden héten 1x fejlesztőórákra kell járnom.

Akkor most nekem is jár az a sok plusz pontszám?

Olyat is olvastam, hogy gerincferdülésért is jár (az is van nekem). Ez igaz?

Testvéremnek gerincsérve van, akkor neki is jár?



2020. dec. 2. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

"pszichés és fejlődési zavarokért jár plusz 40 pont. "


Plusz?!


Na, ne.

Nem gondolod komolyan, hogy értelmi fogyatékosoknak plusz pont jár.

2020. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ép ez az. Eddig nem gondoltam, de ezt olvasom minden 2. honlapon.
2020. dec. 2. 19:44
 3/5 A kérdező kommentje:

"Jogcímenként és összesen 40 többletpontot kapnak azok a felvételizők, akik hátrányos helyzetűek, fogyatékossággal élők vagy gyermeket gondoznak (a gyermek gondozása céljából fizetés nélküli szabadságon vannak, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozást segítő ellátásban, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülnek). Az esélyegyenlőségi többletpontokat azonban csak azok kaphatják meg, akik az ehhez szükséges igazolásokat benyújtják."



Ez áll pl. az eduline.hu-n is.

2020. dec. 2. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem arra jár neked. Amúgy utána kellett olvasnom hogy mit is jelent ez mert még sose hallottam róla, de a gerincferdülést én kétlem, amennyi embernek van már mindenki egyetemen lenne annyi plusz ponttal, a gerincsérv is elég hétköznapi betegség szóval annál se adnak max. akkor ha már rokkant lesz abból kifolyólag hogy emiatt nem tud járni de azt nem hiszem hogy akarjátok.

Amúgy egy kicsit úgy veszem ki a szavadból, nem tudom, hogy jól-e, hogy amennyi betegséged van annyiszor 40 pont, hát nem egyszer adhassák meg és kész függetlenül hogy nálad 1 vagy 3 betegséget állapítanak meg.

2020. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerinted/tetek hol tudnám ezt megérdeklődni, hogy valóban jár-e?


Jajj! Félre értés ne essék, gondoltam hogy nem annyiszor kap az ember +40 pontot, ahány betegsége van. :D Lehet én fogalmaztam rosszul...😅 Még emelt szintű idegennyelv érettséginél is "csak" az 50 pontot adják meg (ha a diák eléri a minimum százalékot) ha mellette van még egy B2-es nyelvvizsga, akkor nem adnak 78 pontot.😁

2020. dec. 2. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!