Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia érettségi. Közép...

Biológia érettségi. Közép vagy emelt?

Figyelt kérdés
Ebben az 5 hónapban csak a bioszra koncentrálnék, viszonyításképp tavasszal emelteztem földrajzból, 2 év földrajz kihagyás után, s kilenc, tizedikben se szakadtam meg, 2 hét alatt készültem fel, 54%-os lett. Szóval lehet, 5 hónap alatt az emelt biosz is menne, persze nem a 90% a cél, de nem akarom elbízni magam. Középszintűre gondolom elég. Szerintetek?
2020. dec. 5. 03:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés ez,hogy mi a célod felé? Mivel járnál jobban?
2020. dec. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vele célod elég. Ha valamilyen szakra kell meg kell nézned a felvételi követelményeket melyiket várja el, mert mondhatjuk mi hogy elég, ha egyébként meg mást követelnek meg.
2020. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Dilemmában vagyok. De lehet középszint lesz belőle. 75-80%-ot gondolom könnyebb elérni középszinten, mint emelt szinten 50-55%-ot.
2020. dec. 5. 20:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Bár az érdeklődés abszolút megvan, csak 5 hónap nem tudom reális felkészülési idő lehet egy legalább 45%-os biosz emelthez, de nyilván nem az a cél, ha már belekezdek. Mondjuk földrajzból pont az emeltet éreztem könnyebbnek, az előrehozott középszintű után.
2020. dec. 5. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is emeltezni szeretnék belőle de mivel nincs vele komolyabb tervem így biztosan nem fogok megszakadni belőle.


Szerintem 3-asra egy kis józan ésszel meg lehet írni

2020. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lényegében a földrajzhoz is az kellett. Amúgy így első látásra nem tűnik egy megtanulhatatlan küldetésnek, meglátom, hol tartok februárban a jelentkezésnél, hogy hány százalékra sikerül kitölteni egy-egy érettségit. Mondjuk nem tudom miért parázok ennyire, amikor a földrajz is relatíve jól sikerült, ahhoz képest, amennyit belefektettem. Bár, nyilván egy biosz teljesen más, nehezebb.
2020. dec. 6. 21:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy dolog az érettségi.

Kb az nem megy át rajta aki nem is akar.


Pl matekból én felmentett voltam értékelés alól de az igazgató nem fogadta el a kérvényem az érettségi mentesítése alól. Nyilván jogilag fel lehetett volna lépni ellene de nem volt kedvem belesüllyedni mélyebben így úgy voltam vele, hogy megpróbálom akkor, max megbukok.



3 év matek kihagyás után 3-asra megírtam. Nem értettem egy darab feladatot se, de függvénytáblázat és a sok felírt véletlenszerű számítások hoztak pontokat :D


Azóta is sík hülye vagyok matekból, a pénzt meg tudom számolni,de ennyi elég is.

2020. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Túl vagyok rajta én is. Tényleg nem nagy kunszt, de azért az emelt biosz... lehet nagy fába vágom a fejszét. De végülis érdekel, csak azért 5 hónap, mégis 5 hónap, nem sok idő.
2020. dec. 6. 21:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Bár, amiket kinéztem szakokat, oda a középszintű biosz is elég, de ugyebár az emelttel több pontot el lehet érni, ha meg van a 45%.
2020. dec. 6. 21:39
 10/10 anonim ***** válasza:

A közép biosz visszakéri a tananyagot, az emelt pedig azt nézi, hogy megértetted e amit tanultál és logikusan össze tudod e kötni a dolgokat.

Ha tényleg nagyon nagyon sokat teszel érte, akkor mehet az emelt is.

Nagy Etele Biológia érettségi összefoglalóját és a Mozaikos (10,11,12) könyveket ajánlom, szóbelire pedig a 130 tétel biológiából-t. Valamint csinálj meg minél többet a korábbi érettségikből.

Ilyen rövid időre érdemes lenne egy különtanárt fogadnod, aki segít beosztani az idődet és kikérdez.

2020. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!