Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az opponensi vélemény...

Ha az opponensi vélemény szerint vannak hibák a szakdolgozatban, még megvédhetem ötösre?

Figyelt kérdés
2020. dec. 7. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg a bizottság adja a végső jegyet, legalábbis nálunk így van, tehát ha kekeckedett az opponens, de a vizsgán szépen bemutatod a szakdolgozatodat, ügyesen érvelsz, korrekt válaszokat adsz a kérdésekre, akkor akár ötöst is kaphatsz. De ez csak egy intézmény (mindegy, melyik), nem tudom, máshol hogy van.
2020. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Amennyiben válaszolsz a kritikára és beleépíted a dolgozatba valamint a megvédésbe akkor lehetsz még ötös. Disszertáció konzulensként nem javaslom, hogy figyelmen kivűl hagyd a kritikát.
2020. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :))

Ha válaszolok a kritikákra, beépítem, akkor nem érhet meglepetés? Tehát a védésen nem lesz olyan rész, amit a kritikába nem fogalmazott meg, de ott rákérdez?

2020. dec. 7. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ritkán kérdeznek olyat, ami az opponensi kérdések között nem szerepel (vagy ha igen, akkor az valami trivialitás). A bizottságnak sem érdeke, hogy egész nap ott üljetek (gondolom, államvizsga lesz).
2020. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jegyhez: ha az opponens nem javasolt ötöst, akkor általában nem adnak ötöst. Túl nagy eltérés nem szokott lenni a bírálói jegy és a védés jegye között (maximum 1 jegy).
2020. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!