Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-n a megajánlott jegy hogy...

BME-n a megajánlott jegy hogy működik? Kapok valami emailt amibe megmondja kapok-e megajánlott jegyet? Vagy egy régebbi email alapján (ilyet már kaptam) amibe le van írva hogy X pont = y jegy nekem az alapján kell eldöntenem hogy kell-e?

Figyelt kérdés

És ha kell a jegy, akkor az által jelzem, hogy átteszem az eredeti időpontomat egy "lehetelenre" (ok.: December 24. 23 óra vagy hétvége)?


Azért kérdezem általánosságban mert nem tudom hogy az egész egyetemen így megy-e vagy csak a Járműmérnöki Fizika K-n. A válaszokat előre is köszönöm🙂



2020. dec. 10. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Neptumban van "megajánlott jegyek" opció. Azt nézted?


Illetve, a tárgyakhoz tartozó sillabuszokat olvastad?


Ott jó esetben részletesen le van írva, hogy mik a feltételek, hogyan tudod teljesíteni az adott tárgyadat és van-e egyáltalán lehetőség a megajánlott jegyre.


Megajánlott jegyhez általábam félévközi zh és/vagy beadandó írás és/vagy csoportmunka, prezentáció készítés szokott kelleni.

2020. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A Neptunban azt még nem néztem, de köszi ez jó ötletnek tűnik 🙂😁👍


Nem tudom mik azok a sillabuszok.


Igazából a megajánlott jegyhez való feltételt megszereztem, mert 3-astól ad megajánlott jegyet és nekem simán van hármas. Viszont vizsgaidőpontot vettem fel (még mielőtt megírtuk a második ZH-t) mert azt tanácsolta a tankör vezetőnk. Azonban értelemszerűen élni szeretnék a megajánlott jeggyel csak nem tudom hogy kell elfogadni 😥

2020. dec. 10. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Neptun/Tárgyak/Megajánlott jegyek fül alatt tudod megnézni a beírt jegyeket, de neptun üzenetben kapsz értesítést ha beírnak valamit. Vizsgaidőpontot add le mielőtt elfogadod a megajánlottat, de arra figyelj hogy vizsga előtti nap délig tudod lemondani. Ha esetleg nem írják be addig, inkább add le és majd veszel fel későbbre, de ha fel vagy jelentkezve akkor az felülírja az előző jegyeket, beleértve a megajánlottat is.
2020. dec. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké köszi a segítséget 🙂! Most leadtam a vizsgát azt benyomtam a "lehetetlen" időpontra, ezzel is megpróbálva jelezni neki, hogy szeretném a megajánlott jegyet (nem tudom, hogy ő látja-e, kap-e értesítést). Meddig szokták beírni a megajánlott jegyeket?


Mert tegnap írtunk ZH-t de kedden ugye már fel kellett venni a vizsgákat volt pár bátor (kb 3-10 ember) aki egyből a "lehetelen" időpontra nyomott de én nem voltam olyan bátor úgyhogy rendes időpontra tettem viszont amikor ma megnéztem az időpontokat láttam hogy már 100+ a "lehetetlen" időponton úgyhogy én is átírtam. Az eredeti vizsgám amúgy is bőven a "lehetelen" időpont után volt szóval ha addig nem ír be semmit akkor visszaírom a régit 😥 (de remélem nem így lesz🙂)


Köszi a segítséget 😁!

2020. dec. 10. 22:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a lehetetlen időpont lesz az, most jó helyen vagy. Ilyenkor azért tájékoztatni szoktak külön is a megajánlott jegyről, üzenetben, a tárgy felületén, táblázat kiküldetésével, stb.

Lehet,hogy a lehetetlen vizsga után rögtön beírják, de egyébként az sem biztos, van, akik a vizsgaidőszak végéig elhúzzák. Viszont az biztos, hogy az első normális vizsga előtt fogsz valamilyen formában értesítést kapni. Ha mégsem, akkor pedig írj a tanárnak.

2020. dec. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszi szépen a segítséget 🙂! Nagyon sokat segítettél úgyhogy tényleg nagyon sokat segített😁


Természetesen ment a zöld kéz minden válaszodra

2020. dec. 11. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Aki KJK-s az tud nekem írni privátot, kérem szépen? Szükségem van egy kis segítségre! 🌼
2021. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!