Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felvi pályaválasztási...

A felvi pályaválasztási tesztjeinek eredményei mennyire reálisak?

Figyelt kérdés
2020. dec. 12. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Semennyire. Hasraütés szerűen írnak oda valamit
2020. dec. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az jött ki, amire jelentkeztem, örültem is neki.
2021. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem az jött ki, amire jelentkeztem, amik kijöttek azokra soha nem mennék semmi se tetszett. Ahova jelentkeztem ag viszont teljesen hozzám illik. Szóval nem találta el :)
2021. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem hozzám illő eredményt adott ki. Elvileg egy csomó gazdasági szak illik hozzám, miközben világéletemben a matek volt a mumusom. :D Valamint talán egészségügyi szakot is ajánlott, szóval csomó olyat, amikhez matek, biosz, esetleg kémia kell, pedig én határozottan humános ember vagyok.
2021. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

Semennyire. Helyette itt van egy egyszerű pályaválasztási teszt:


Jó vagy biosz-kémiából? Menj orvosira. Vagy sima biológusnak, és később majd meglátod.

Jó vagy matek-fizikából? Menj villamos- vagy gépészmérnöknek vagy mérnökinformatikára. Vagy csak sima fizikára és később szakosodj adattudományra.

Nagyon jó vagy legalább matekból? Menj matekra vagy programtervező informatikusnak vagy a Corvinusra gazdaság- és pénzügymatematikai elemzőre. Ha ez utóbbit túlzásnak érzed, akkor alkalmazott közgázra.

Jó vagy matekból de nem akarsz matematikus vagy informatikus lenni? Menj bármilyen gazdasági szakra. Ha nem tudod eldönteni, melyikre, menj gazdálkodás és menedzsmentre.

Ha jó vagy matekból, de humánosnak is érzed magad, menj vagy pszichológiára vagy szociológiára, és szakosodj statisztikára / adattudományra később.

Ha nem vagy jó matekból, de jó vagy bioszból, menj pszichológiára vagy gyógytornásznak.

Ha sportos vagy, menj TF-re vagy gyógytornásznak.

A fentiek közül egyik sem, de magyarból töriből jó vagy? Menj jogásznak.

Ha mindenáron bölcsész akarsz lenni, akkor menj kínaira, japánra vagy arabra, de mellé mindenképpen vegyél fel jövőre egy gazdasági szakot levelezőn.


Kerüld el: közösségszervezés, nemzetközi tanulmányok, műszaki menedzser.


Kicsit leegyszerűsítve, de talán kicsit segít remélem.

2021. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!