Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg semmit nem ér az...

Tényleg semmit nem ér az okj-s villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Mindenhol kommentben azt olvasom,hogy ezt nem lehet 10 hónap alatt megtanulni , életveszély stb..

Ha érdeklődök a téma iránt és akarom , akkor sem lehetek ezáltal jó szakember idővel és sok gyakorlattal egy jó szakember mellett?

Miért írják hogy csak szakmunkás képzőben lehet megtanulni rendesen?

Nyugtassatok meg.

Szerintem egy egyetemmel se ér semmit az ember ha közben nem tanulja és érdeklődik a téma iránt , lehet sikeresen elvégzi , de érvényesülni nem fog benne.



2020. dec. 14. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Megnyugtatlak: én mindenféle OKJ nélkül szerelek villanyt (otthon a saját lakásomban) és igaz, hogy amikor hozzákezdek, lekapcsolom az áramot az egész lakásban, de még eddig mindent meg tudtam csinálni, amit kellett. Ha valamit nem tudok, megnézem az interneten. 10 hónap alatt pengére tudod magad fejleszteni, főleg ha egy jó mester mellett tanulsz.
2020. dec. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 totesq válasza:
89%
Így igaz! Az meg, hogy mekkora tudást szerzel a 10 hónap alatt nagyban függ az oktatók hozzáállásától. Én Kecskeméten jártam és szuper volt.
2020. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2-nek van igaza egyébként, a tanáron az OKJ esetében igen sok függ.


Az is egy általános igazság, hogy bármely szakma megtanulása az nem fejeződik be a képzés sikeres vizsgájával.


Akik habzó szájjal hároméveznek, azok mind elfelejtik, hogy a 3 évben volt minden más, matek, magyar, akármi. A konkrétan szakmára fordított óraszám az alig volt több, mint egy OKJ. Ezt minden ilyen fröcsögős fórumon kiszámolja valaki...


Én több villanyszerelős fórumon tag voltam, a facebookos csoportokból azért léptem ki, mert meguntam azt az észtvesztő butasághalmazt, amit minden kérdés alatt előadnak azok, akik amúgy az OKJ hasznosságát megkérdőjelezik. Sokszor az hülyézi le leghangosabban a másikat, aki épp rosszul tudja.


Ami az első hozzászólást illeti, a villanyszerelés nagyjából három egyforma részre osztható:

- konkrétan a szakma, hogy mit hova kötök, hogy működjön

- szabványismeret (amiben benne van az is, hogy miért pont oda kötöm, mikor máshová kötve is működne

- technológia

2020. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. Az 1. hozzászóló vagyok. Persze, a világért se akartam azt állítani, hogy ezt otthon meg lehet tanulni, és a komolyabb dolgokhoz én is szakembert hívok. Csak annyit akartam érzékeltetni, hogy a szakma megtanulható, és ha van érzéke hozzá, akkor szerintem jó lehet benne egy közel egy éves képzés alatt. Ami nehezebb szerintem az a LAN-kábelezés, na ezt például nálam elcseszte a “profi” villanyszerelő, de én se merek hozzányúlni. Nem tudom, ez is villanyszerelő szakma-e.
2020. dec. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugató válaszokat.

Én is hasonlóképp gondolkoztam mint ahogy azt leírtátok csak mivel minden hírdetésnél facen például azt olvasom amit írtam már komolyan azthittem,hogy velem van a baj és nagyon félregondolom az egészet.


De abban igazatok van,hogy a tanáron is nagyon sok múlik és úgy gondolom azon is hogy ki mennyit "tesz hozzá" magától.


Úgy,hogy csak bent ülök órán se a szakmunkás 3 éve alatt , se az egyetemi évek alatt nem ragad rám komolyabb tudás.

2020. dec. 14. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:

A fröcsögős hozzászólásokról azért mindig eszembe jut az én ifjúkorom. Ami arról szólt, hogy a szocializmusban a tovatanulás valóban tömegek számára volt elérhető - elvileg. És így minden szülő azt gondolta, hogy én belerokkantam a fizikai munkába, a gyerekemnek legyen jobb sora. Ne az agyagos vagy sziklás földbe vágja a csákányt a novemberi szemerkélő esőben, hanem üljön a jó meleg irodában és vakargassa a tökét. Így amikor a hatvanas évek közepén a gyerek közelített a nyolcadikhoz, a szülő értékelte az előadásokat, és a következő irányvonal mentén döntött:

fiú, közepes és jobb, legalább egy kis műszaki érzékkel - technikum

fiú, közepes és jobb, műszaki érzék nélkül - gimnázium, és onnan majd tanárképző, vagy ha kibontakozik, akkor jog, orvos, akármi

lány, közepes és jobb, nyílt ésszel - mint az előző sor

lány, közepes, aranyos, de hát... - gimnázium, majd lesz belőle bérelszámoló, satöbbi

fiú vagy lány, kettesekkel - 3 éves szakmunkásképző, mert 8 általánossal maradva csak megint jön a kubikusmunka/futószalagos segédmunka rémképe, legalább valami szakma legyen a kezében, azt csak el tudja valahogy végezni, oda felveszik a kettesekkel is

Természetesen nem azt mondom, hogy nem volt, aki ráérzett volna az ízére, és a szakmáját felsőfokon művelte volna utána; és természetesen az a tizenéves időszak sem jelenti azt, hogy utána pont olyannak kell lenni, nekem is voltak középben olyan osztálytársaim, akikről közepes meglepetéssel hallottam, hogy elvégezték a műegyetemet, és akkor el kellett ismernem, nem jól gondolkoztam; és természetesen az intelligencia az egy más kérdés. De azért eszembe szokott jutni a nyolcadikos kori témázás.

2020. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!