Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Faraday kalitka? Helyes a...

Faraday kalitka? Helyes a gondolatmenetem?

Figyelt kérdés

A Faraday kalitka működésével kapcsolatban lenne kérdésem. A többlet töltések a külső felületre kerülnek ugye? akkor a ketrec belsejében miért nincs töltés hisz ha belegondolunk akkor a külső elektromos mező hatására amely most legyen negatív töltésű a ketrecben a negatív töltések a belső oldalra kerülnek (minél távolabb a külső negatív töltéstől) így belül lesznek a negatív kívül meg a pozitív töltések és ha ez le van földelve akkor a kívülről jövő negatív töltések a ketrec külső felületén keresztül-pozitív töltéseken keresztül vezetődnek el (földelés miatt).

Ha eddig helyes amit leírtam akkor valami azért még sem tiszta nekem Faraday egy elektroszkópot nyomott a ketrec belső oldalához ami nem jelzett semmit ami azt jelentené, hogy nincsenek ott többlet töltések, de az elektromos megosztásnak köszönhetően mint már előbb írtam akkor belül mégis vannak negatív töltések. Ezeket miért nem mutatja ki az elektroszkóp? Ebben az esetben az nem opció, hogy ha " átvándorolnának a negatív töltések akkor töltéshiány alakulna ki mivel akkor jönne utánpótlás a külső elektromos mezőből".

Elnézést kérek a kesze kusza gondolatmenetért de segítséget kérnék a megértésben sajnos nem találtam róla részletesebben leírást sehol.



#fizika #Faraday #faradaykalitka
2020. dec. 15. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a Faraday kalitkáról nem találtál részletes leírást akkor javaslom a goolge nevű keresőoldalt!
2020. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tobblet toltesek azonnal elvezetodnek a foldbe, igy nem marad elektromoz mezo.
2020. dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első SZÖVEGÉRTÉS!!!!! itt a hangsúly a részletesen van, de ha te meg találtál akkor pedig nyugodtan belinkelhetted volna, hogy ezzel is segítsd a másikat elvégre is ez az oldal ezért van.

2. köszönöm szépen a választ

2020. dec. 16. 10:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam leírom a gondolatmenetemet ha esetleg másnál is felmerülne ez a kérdés. Azért nem mutat semmit az elektroszkóp hisz kívülről a pozitív töltések nem engedik a környezetükből kiragadni az átfolyó elektronokat így ha átvándorolnának az e- az elektroszkópra akkor e- hiány lépne fel (előszöri gondolatmenetemben azt írtam ,hogy akkor ki kéne ennek egyenlítődni viszont ez azért nem fog megtörténni mert a pozitív töltések ragaszkodnak a negatív töltésű elektronokhoz még úgy is, hogy azok csak átfolynak rajtuk remélem ez a gondolatmenet már így helyes.
2020. dec. 16. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszönjük a gondolatmenetedet!


Nem, nem az.

2020. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor lennél szíves kijavítani.
2020. dec. 17. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!