Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hullámos papagájt egy...

Egy hullámos papagájt egy 30×20×30cm-es kalitkában tartani, sose kiengedni?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom egy hullámos papagájt tart egy 30cm hosszú, 20cm széles, 30cm magas kalitkába. Rendesen táplálja, itatja, takarítja... viszont sose engedi ki, hogy repülhessen, átmozgathassa a testét, szárnyát. Mondtam már, hogy engedjük ki pár órára, de nem akarja az illető, mert attól fél, hogy el fog bújni a madár (polcon,polc mögött,ágy alatt...)

Mennyire káros ez a madár számára?



2020. nov. 1. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon káros, elev akkoris ki kell engedni ha nagy ketrece van.

Ez szinte állatkínzás!

2020. nov. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Rettenetesen, ez konkretan allatkinzas :( Meg rendszeres reptetes mellett sem tartunk ekkora helyen madarat!
2020. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
legalább 5x ekkora hely kéne neki
2020. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez konkrét állatkínzás! Minimum 100 cm hosszú kalitka kellene neki, mindennapos, több órás reptetés mellett. Ezen kívül társas állatok lévén egyedül nem tarthatóak. Amit most csinál a rokonod, azzal a madár halálát fogja okozni! Egy madárnak szüksége van a repülésre, mert különben elsorvadnak az izmai, legyengül az immunrendszere. Ehhez még tegyük hozzá, hogy párja sincs. Depressziós lesz, tolltépős, öncsonkításra képes. Nem fogja sokáig húzni szegényt! 😢
2020. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én röpdét építettem a kecskepapagájomnak, hogy elférjen, és úgy, hogy meg se szokott engem, tart tőlem kiengedem hadd repkedjen. Muszáj. Kell.
2020. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon. Elsorvadnak az izmai. Ez nem tartás, hanem kínzás.

Mutasd meg neki a válaszokat.

Nekünk 20 évig voltak madaraink, napközben ki voltak engedve. Egyetlen egyszer fordult elő, h 1 beszorult a fal mellé.

2020. nov. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Nekem még sosem voltak madaraim, viszont én is gondoltam, hogy nem szabad őket folyton bezárva tartani.

Sajnos ez a rokonom nem éppen olyan ember, akit meg lehetne győzni. :(

2020. nov. 2. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!