Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi féléves súlyozott...

Egyetemi féléves súlyozott átlag számítás hogy történik?

Figyelt kérdés

Igazából a számítást értem, le van írva a vizsgaszabályzatban, meg Neptunon is fent kell majd elvileg lenni (ha kiszámítják).


A kérdés az főleg, hogy pl. ha egy tárgyból kettest kaptam, de nem tetszett, és javítót írtam belőle, ami 4-es lett, akkor átlagszámításnál csak a 4-est fogja nézni, vagy a kettest is? Mert így leckekönyvbe mindkettőt beírta. Erre vonatkozóan nem találtam semmi infót.



2020. dec. 17. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a legutolsó jegyet veszik figyelmbe, függetlenül attól, hogy jobb lett az eredmény vagy roszabb az előzőnél.


Gondolom, adminisztrációs okai vannak, hogy a korábbi jegyedet is beírták. A súlyozott átlagnál a jegyeket a kreditekkel kell súlyoznod, tehát ha egy hat kredites tárgynál 5-öst kapsz, akkor az hat darab 5-nek felel meg, ha 1-est, akkor hat darab 1-nek felel meg.

2020. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ez tuti, hogy az utolsó jegyet nézik csak átlagba egy adott tárgynál? Tehát ha pl. a legnehezebb tárgyból elsőre megvágnának, majd másodjára egy 3-assal sikerül átmenni, akkor az egyest semmiképp se számolnák, csak a hármast?
2020. dec. 17. 20:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tuti. Mindenképpen a legutolsó jegyet nézik.
2020. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!