Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel nyugtassam le magam...

Mivel nyugtassam le magam vizsga előtt? Hogy tanuljak hatékonyan?

Figyelt kérdés
Január 3.-án lesz egy nagyon nehéz szóbeli vizsgám. Puskázni esélytelen, ugyanis be kell mutatni a szobát, hogy egyedül vagyunk-e, és biztosan nem használunk semmilyen segèdeszközt. Alapvetően jó tanuló vagyok, de felsősöktől rengeteg rémtörténetet hallottam erről a vizsgáról és a vizsgáztató tanárról is. Mivel ez az alapképzésem utolsó éve, ha elhasalnék, az csúszást jelentene. Van 15 napom megtanulni 12 tételt. Tehát az idő elméletileg elég kéne hogy legyen, de annyira izgulok már most, hogy tanulás közben is a sírás fojtogat és hányingerem lesz, ha ránèzek a tètelre. Alapból egy idegesebb, pánikolósabb tipus vagyok, de ez már túl megy minden határon. Valami tipp? Voltatok már hasonló helyzetben?

2020. dec. 19. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj időt az ismétlésre! Akár többszöri ismétlésre is! Úgy tűnik, lesz rá elég időd.
2020. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. A rémtörténetek nem mindig igazak lesznek rád. Nálunk is van egy mumus tanár aki nagy arányban buktat és belekérdez az anyagba. Aztán úgy hozta a sors hogy egy választható tárgy során kipróbáltam nála egy órát 5 adott és utána még 2 félévig szintén 5 kaptam. Szóval nekem nem volt rossz tapasztalatom. Nem szabad hergelni magunkat a mástól hallotokkal, nem biztos hogy rád igaz lesz. En végül nagyon megszerettem a tanárt jó érdekes órákat tartott (bár nehéz volt a tárgy, de soha se buktatott szívatásból). Nyugodj le 1 tétel egy nap aztan olvasgasd esténként amit már megtanultál, sima ügy azzal meg ami "terjeng" nem szabad foglalkozni, majd megtapasztalod lehet kellemesen csalódsz.
2020. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

1. A rémtörténetek 90%át olyanok terjesztik, akik tojnak a munkát elvégezni, csak a jó jegyet akarják a munka nélkül. Ezek az emberek soha nem hibásak semmiben, mindig csak a tanár a hibás.

2. Tanulj. Ne csak a tételt, menj el a szakirodalomig. A diákok körében terjedő kidolgozott tételek általában egy kalap kakit nem érnek. Ez a "horror tárgyakra" különösen igaz. Dolgozd ki a saját tételeidet.

3. Minden nap tanulj, és nézd át az előző két napi tételt. Az ismétlés a tudás alapja.

4. Ha valamelyik fogalom nem világos, akkor menj utána. Nincs értelme olyat megtanulni, amit nem értesz normálisan.

5. Ha mindent megtettél és megbuksz, akkor mi lesz? Csúszol egy évet, és? Meg fogsz halni? Nem. Anyudék mérgesek lesznek? Igen. Korábban is voltak mérgesek? Igen. Szóval ki lehet bírni? Igen. (Nekem mindig segít az, ha megbeszélem valakivel, hogy mi lesz akkor ha megbukok. Csinálunk egy tervet, és ez segít az éktelen félelem legyőzésében, hogy van terv bukás esetére.)

2020. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!