Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyan...

Hogyan tudnék hatékonyan tanulni? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de borzalmasan nehezen tanulok. Nem tudok koncentrálni, húzom az időt, max 1 napig maradnak meg a tanultak. Mindjárt vizsgaidőszak, én meg totál kétségbe vagyok már esve. A matek, fizika, meg azok, amiket inkább érteni kell mennek, azokban elmerülök, viszont amit magolni kell, azokat nagyon nehezen tanulom meg. Próbáltam már, hogy szépen leírom, színesen, sok helyen olvastam, hogy ez működik, valamennyire nekem is, de megint csak túl sok időt vesz el, és órákig tart egy anyag, mert el is kalandozok, részletekbe merülök, stb. Valakinek valami tipp?

2017. nov. 26. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ezt mintha én írtam volna. Nekem az segít, ha egy kicsit tanulok szorgalmi időszakban minden heten. Plusz ha már egy napot végigtanulok és beleráódok a dologba akkor már könnyebb lesz. De én is ezzel szenvedek állandóan.
2017. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom :D Nekem bevált a tanulókártya, amiket rendszeresen forgatok. Az elején nagyon lassan ment, gondoltam ez időpocsékolás, de minél gyakrabban nézegettem annál gyorsabban megjegyeztem.


Vizuális típus vagyok, van hogy lerajzolom a tanulnivalót,akármilyen röhejes is az eredmény és pont ezért meg is marad. Vagy elképzelek egy helyet, ahol jártam (v.milyen ház) és oda "pakolgatom" a megjegyezni valót.

Most tervezem telefonra mondani a tételeimet, így nem csak olvasom hanem hallgatom is és ez megint segítheti a rögzülést.

2017. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

"túl sok időt vesz el"


Mitől? A tanulástól? Ez maga a tanulás. Nappalis egyetemistaként semmi más dolgod nincs, ez a főállásod, hogy tanulj.


Inkább elmennél dolgozni? Azt is lehet.

2017. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Utolsó, nem úgy értem, hanem hogy egy nagyobb anyag megtanulásakor számomra nem túl hatékony. Órákig rajzolgatok, írogatok egy fejezetet, mikor mellette még lenne egy csomó minden. Plusz tekintve hogy imádok rajzolni, úgy érzem abba sokkal nagyobb energiát fektetek, mint abba, hogy feldolgozzam és értelmezzem az anyagot.

2017. nov. 28. 11:07
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A tételkidolgozás vesz el rengeteg időt. Nekem most az egyik tárgyból egy tételt rendesen kidolgozni 2-3 óra. És van 90 tétel. Plusz ezzel még nem tanulom meg, csak lesz valami fogalmam róla. Azt még rendesen át is kell tanulni utána. Csak erre nincs idő, ha közben 3 másik zhra is készülni kéne és egész nap bent vagyok az egyetemen.

Meg mondjuk pont azért tanulok, hogy a jövőben elmehessek dolgozni...

2017. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

"Meg mondjuk pont azért tanulok, hogy a jövőben elmehessek dolgozni..."


Bármikor elmehetsz dolgozni, most is. Diploma nélkül is van élet. De jó, most nem ez a téma.


"egy tételt rendesen kidolgozni 2-3 óra. És van 90 tétel."


Három órával számolva az 34 munkanap sincs. Ami kb. másfél hónap. Másfél havonta azért nincs vizsgaidőszak. Szóval mellette még marad idő.


"Plusz ezzel még nem tanulom meg, csak lesz valami fogalmam róla. Azt még rendesen át is kell tanulni utána."


Majd a gyakorlat hozza, hogy egyáltalán mennyire kell kidolgozni, mit jelentsen a "rendesen" megtanulni. Ez az elején még nyilván furcsa, de bele lehet jönni.


"közben 3 másik zhra is készülni kéne és egész nap bent vagyok az egyetemen"


Más meg egész nap bent van a munkahelyén, haza is visz munkát, és közben gyerekeket nevel meg háztartást vezet. Ilyen az élet. Sűrű. De az a jó. ;-)

2017. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó hozzászóló!Én pár dologban vitatkoznék a kijelentéseiddel.

"Bármikor elmehetsz dolgozni, most is. Diploma nélkül is van élet. De jó, most nem ez a téma. "

Igen,van élet diploma nélkül is,de könyörgöm, ha az ember úgy dönt,hogy mérnök,tanár,orvos szeretne lenni,akkor fárasztó és hosszú évek tanulása elé néz.


"Három órával számolva az 34 munkanap sincs. Ami kb. másfél hónap. Másfél havonta azért nincs vizsgaidőszak. Szóval mellette még marad idő."

Egy komolyabb egyetemen van félévente 3-4 komolyabb tárgy,akkor már nem ilyen egyszerű a helyzet.


"Más meg egész nap bent van a munkahelyén, haza is visz munkát, és közben gyerekeket nevel meg háztartást vezet. Ilyen az élet. Sűrű. De az a jó. ;-)"


Sok egyetemista külön lakik a szüleitől.Albérletet,koli szobát is rendeben kell tartani.Mosni,főzni,takarítani kell.:)


Kedves kérdező!

Próbáld meg rendszerezni a tanulnivalót!Csinálj csak címszavakból jegyzetet,színessel.Azonos témát azonos színnel írd!Ismételj!De ne csak úgy,hogy átolvasod,hanem próbáld meg magadnak előadni,mint ha egy előadást tartanál.:)

2017. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 63%-os.


"Bármikor elmehetsz dolgozni, most is. Diploma nélkül is van élet. De jó, most nem ez a téma."

Képzeld állatorvosnak keszülök ahhoz pedig dioloma kell. Persze van élet diploma nélkül is, csak nem nekem.


"Három órával számolva az 34 munkanap sincs. Ami kb. másfél hónap. Másfél havonta azért nincs vizsgaidőszak. Szóval mellette még marad idő."

Egy hetem így néz ki:

Hétfő: 8-19:00 egyetem, 2x1 lyukasórával

Kedd: 10-13:00 egyetem, 16:00-20:00 gyakorlat

Szerda: 8-20:00 egyetem. 0db lyukasórával

Csütörtök: 8-18:00 egyetem, 4db lyukassal

Péntek: 10-12 egyetem, 19:00-20:30 munka

Hétvégén egyik nap munka

Ehez jön még az utazással töltött idő, a pihenés, kutyázás, családi élet, stb. (Tehát nem 0-24 tanulok mint egy robot)

Én lennék a legboldogabb, ha lenne 34! napom tanulni.


"Majd a gyakorlat hozza, hogy egyáltalán mennyire kell kidolgozni, mit jelentsen a "rendesen" megtanulni. Ez az elején még nyilván furcsa, de bele lehet jönni."

Mindent teljesen ki kell dolgozni. Anatómiából tudni kell, hogy pl melyik izom hol ered és tapad, mi a funkciója és melyik erek/idegek látják el, melyik ér/ideg minek az ága, hol halad, mit lát el, stb. Plusz persze az állatfajonkenti különbségeket is.

Bikémiára az összes anyagcserefolyamat minden lepését, a vegyületek képletét, az enzimneveket és hogy mivel mi "történik".

És ez csak két tárgy.


"Más meg egész nap bent van a munkahelyén, haza is visz munkát, és közben gyerekeket nevel meg háztartást vezet. Ilyen az élet. Sűrű. De az a jó. ;-)"

Senki nem mondta, hogy ez nem így van, te állítod be úgy a dolgokat, hogy az egyetemisták lopják a napot.

Amit írtam nem panaszkodás, hiszen én valasztottam és imádom is az egészet. De nem szeretem, ha valaki olyan dolgokról próbal okoskodni, amihez köze sincs. Mert gyanítom te nem jártál egyetemre. Ez teljesen rendben van de nem kéne lenézni/leszólni azokat, akik tanulnak és nem mentek egyből dolgozni.

2017. nov. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

"Igen,van élet diploma nélkül is,de könyörgöm, ha az ember úgy dönt,hogy mérnök,tanár,orvos szeretne lenni,akkor fárasztó és hosszú évek tanulása elé néz."


Akkor ne panaszkodjon, hogy sokat kell tanulni. Persze, hogy sokat kell.


"Sok egyetemista külön lakik a szüleitől.Albérletet,koli szobát is rendeben kell tartani.Mosni,főzni,takarítani kell.:) "


Viszont mellette nem nevel gyerekeket, tehát igenis könnyebb dolga van, mint más felnőtt embereknek. ;-)

2017. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"állatorvosnak keszülök ahhoz pedig dioloma kell. Persze van élet diploma nélkül is, csak nem nekem."


De igen, még neked is. Főleg, ha úgy érzed, hogy "borzalmasan nehezen tanulok ... max 1 napig maradnak meg a tanultak ... totál kétségbe vagyok már esve ... nagyon nehezen tanulom meg." Ilyen körülmények között még simán benne van, hogy esetleg rájössz, hogy nem is neked való, és otthagyod. Az se lenne a világ vége.


"Mindent teljesen ki kell dolgozni."


Nem mindent. Vannak tárgyak, amikből sokmindent. Más tárgyakat meg sokkal kevésbé. Erről beszélek.


"te állítod be úgy a dolgokat, hogy az egyetemisták lopják a napot"


Az egyetemisták állítják be úgy, mintha nem azért járnának be az egyetemre, hogy tanuljanak, hanem a tanulás csak és kizárólag akkor kezdődhetne, amikor aznapra vége van az egyetemnek.


"Amit írtam nem panaszkodás, hiszen én valasztottam és imádom is az egészet."


Az eredeti kérdésből nem ez jön át.


"gyanítom te nem jártál egyetemre"


Tévedsz. El is végeztem. Egyébként előtte dolgoztam is egy évet diploma nélkül - bár nem sima érettségivel. Szóval tudom, miről beszélek a diploma nélküli élet meg az egyetemi tanulmányok tekintetében is, ha nem is állatorvosnak tanultam. Mindegyik egyetem máshogyan nehéz.

2017. nov. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!