Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatika szakra...

Gazdaságinformatika szakra milyen laptop a megfelelő?

Figyelt kérdés

Kollégista lennék/leszek, az asztali gépemet nem szívesen vinném el. Sok kérdést/blogot olvastam a témával kapcsolatban, de meg mindig nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb választás. Tisztában vagyok vele, hogy az egyetemen kapunk számítógépet, de azért otthon is jó lenne gyakorolni. MacBook-ot vagy Windows-os laptopot lenne jó vásárolni? A Linux rendszer melyikkel párosítható a legjobban?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2020. dec. 21. 05:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Windowsos gépre dual boottal tudsz linuxot tenni, vagy virtualbix-szal is megoldható, azt szokták mondani, hogy nem kell erőgép egx ilyen szakra, mert nem igazán fogsz olyan szoftverekez használni egyetemen, szóval egy alsóközép, felsőközép kategóriás simán elég. Macbook pedig elég macerás abból a szempontból, hogy nehéz rajta megoldani bizonyos dolgokat, illezve nem minden szoftvet érhető el rá, ami windowsra már van.
2020. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, amin fut az Office, preferáltan inkább Windows. Sőt, még mérnökképzésre sem kell kifejezetten combos gép. A mérnökinfót egy szar laptoppal toltam végig, soha nem okozott gondot. Csak pár hülyegyerek bedumálja a szüleinek, hogy szükség van munkaállomásra meg gamerlaptopra, hogy megdobják valami szarral.
2020. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt láttam sajnos, amit a kettes válaszoló leírt, hogy sokan nyomultak többszáz ezres laptoppa, és ki se használták, hanem játszottak rajta, sok értelme volt, sokan ki is buktak a szakról közülük (ezzel nem azt mondom, ha ilyen gépet veszel, akkor kibusz, hanem hogy tudd mi a prioritás, és tényleg nem kell erőgép egy ilyen szakra).
2020. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Nem szeretem volna gamer laptopot venni, véleményem szerint egy jobb minőségű asztali számítógép sokkal jobb.
2020. dec. 22. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!