Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus bsc re...

Gazdaságinformatikus bsc re szeretnék laptopot venni tanulásra. Milyen rendszerkövetelményt érdemes megcélozni?milyen programokat fogunk használni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerencsére a tévhittel ellentétben az infós szakokon nem igazán vannak erőforrásigényes programok, amiket használni fogsz. Néhány fejlesztői környezet, de azok nem igényelnek akkora erőforrást. Én egy viszonylag gyengébb géppel kezdtem (mérnökinfó szakon). 4 GB RAM, egy gyengébb AMD proci, integrált videókártya, stb, és ez bőven elég volt nekem (ez a laptopom már 5 éve megvolt, de le kellett cserélnem, mert tönkre ment). Általánosságban elmondható, hogy egy alsó-középkategóriás laptop simán megfelel (ha nincs más igényed, pl játszani, vagy akármi).


256-512 GB SSD lehtőleg, 8 GB RAM és egy "alapabb" processzor (ezt úgy értsd, hogy nem gond, ha 2-3 évvel ezelőtti felső-közép kategóriás), de nem akarok össze-vissza írni, inkább linkelek egy gépet.


Persze jó lenne tudni, hogy mennyit szánnál rá, és hogy van-e valami speciálisabb igényed (pl. nagyobb mértű laptop, könnyen hordozható, stb.)


Én most ezt a kettőt néztem:


[link]

[link]

2020. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát kb 150000-200000ft közötti összeget szánnék rá.

És persze legyen könnyen hordozható:)

2020. júl. 30. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyűjts még egy százast, és vegyél egy rendes macbook air 13"-et. Nem érdemes winfos alapú gépekkel vakarózni, hosszabb távon sokkal jobban jársz egy apple géppel, amely 5+ év múlva is gép lesz még. Azon túl, hogy a MacOS sokkal jobb egy informatikusnak, mivel egy BSD-alapú, POSIX szabványnak megfelelő rendszer.
2020. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó tévedsz!! Akik a szakon mac-et használnak eléggé szívják a fogukat, mivel az alkalmazások, amiket használni kell, jó része nem érhető el mac-re vagy csak nagyon macerásan. Azon túl ne ajánlj egy (szerintem) eléggé túlárazott gépet, amit lehet később megbán. Nem vagyok én se windows fan és nem utálom a mac rendszert sem, de azért ezt érdemes jól meggodndolni, ha a kérdezőt zavarja a windows, akkor dual boottal feltehet egy tetszőleges linuxot is, vagy, ha vesz egy kicsivel erősebb gépet, akkor akár virtualbox-szal is megoldható a probléma.
2020. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen alkalmazásokat kell használnotok, amelyek nem futnak macen?
2020. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. Macre is lehet windowst telepíteni. Viszont a hardware az a lehető legjobban van összerakva. Semmi sem ér a nyomába.
2020. szept. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak emiatt fekesleges macet venni szerintem.
2020. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!