Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Muszáj választanom a tanulás...

Muszáj választanom a tanulás és a sport között?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 20 évesen, egy eü. OKJ-vel (mindjárt) a hátam mögött eldöntöttem: orvos akarok lenni.

Akinek van tapasztalata: fel kell adni miatta a sportot? Rengeteg sportoló elvégzett még jogi egyetemet is, ezt is el lehet? Mit gondoltok erről?

Az összes többivel tisztában vagyok, hogy 10 év tanulás, de nekem az életem része az önképzés, örömet okoz ha valamit végre elsajátítottam, főleg akkor, ha az elején nem értettem. Úgy érzem nem tudnék folyamatos tanulás nélkül élni, egyre és egyre képzettebb akarok lenni.

Emellett a sportban is feljebb lépnék, minimum nb1-es szintig.

Muszáj választanom? Akinek van tapasztalata, hallgatom?



2020. dec. 28. 11:57
A kérdező szavazást indított:
A kettő nem fog menni együtt.
Megoldható, csak nem lesz mellette életed.
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Sport és mellette KOMOLY diploma nem egyszerű.


(Bizonyos egyetemek...hogy írjam..."tolják" a sportolókat. Pl: Nézd meg hány állatorvos sportbajnok van.)

2020. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm versenyszerűen judozik és mellette orvostanhallgató. Tehát nem lehetetlen! Kellő kitartás, ész és nagy rendszerezettséggel teljesíthető.
2020. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én villamosmérnök lettem idén januárban. Nekem szerencsére nem kellett felhagynom a sporttal, volt rá időm ugyanúgy. Mondjuk az én sportom nem vitt el olyan nagyon sok időt, Péntektől Vasárnapig kellett elutaznunk a csapattal általában, de nem minden héten. A hétköznapokon meg jutott elég idő a tanulásra.
2020. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

2 diplomám van, a másodikat munka mellett csináltam estin. Érettségi után kezdtem el rendszeresen sportolni újra (heti minimum 4x),azóta egy kezemen meg tudom számolni, hányszor hagytam ki edzést a tanulmányaim vagy a munkám miatt... A sport ráadásul nagyon sokat segített a stresszkezelésben és a tanulásban is. Mondhatni, tartozéka volt az egyetemi éveimnek, mint a tollak meg a füzetek.


Ha időre kell menned és/vagy délutános edzéseid vannak vagy messzebbre be kell járni, az para. De este 1-2 órát mindenki tud nélkülözni heto 4-5x. Csak egyesek akkor itt vagy fbn lógnak. Olyat még nem láttam, hogy valaki napi rendszerességgel folyamatosan tanult volna szabadidejében. Az valamit nagyon rosszul csinál, ha csak így tud boldogulni (főleg, hogy nem is lehet ennyi időn keresztül hatékonyan fókuszálni az anyagra) és rövid távon ki fog égni a p...ba.

2020. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ja és igen, én mérnökinformatikus alapszakra jártam, majd alkalmazott matematika mesterre. Mielőtt valaki előadná a mesét a kifogáskupacáról, hogy komoly szakkal ilyet nem lehet
2020. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én a gyakorlat miatt félek, mert ott nincs olyan mint okj-n volt hogy "na jó írd be magad 8ra", holott a reggeli edzés miatt csak 11re értem oda...
2020. dec. 28. 13:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam arról, hogy orvostanhallgatók versenyeztek, úgyhogy meg lehet oldani valahogy. Talán a HÖK tud segíteni.
2020. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egyik volt osztálytársam most a Corvinuson tanul, egyéni tanrenddel. Sportoló (atlétika), folyamatosan edzett és versenyzett (pl. Európa bajnokság, ifjúsági olimpia) mindig. Az nem valószínű, hogy működne, hogy szólsz, hogy most nem tudsz bemenni stb., viszont ha esetleg időben össze tudod egyeztetni a kettőt, egyéni tanrendet kérsz (gondolom orvosin is lehet... nem tudom), akkor szerintem megoldható. Az egyetemeken valóban szeretni szokták a sportolókat és támogatják is őket, így alapvetően nem hiszem, hogy gond lenne.
2020. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!