Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lenne érdemes...

Szerintetek mit lenne érdemes választanom? Kérem, akik nyelvszakon végeztek, esetleg nyelvtanárok, segítsenek ki a véleményükkel!

Figyelt kérdés

A végzős évemben vagyok, és lassan el kellene dönteni, hová adom be a jelentkezésem. Az angol az, amivel úgy szívesen is foglalkozok és jó is vagyok belőle, úgyhogy mindenképpen azzal szeretnék továbbtanulni. De hogy pontosan milyen szakon, kicsit elbizonytalanodtam.


Eddig sziklaszilárdan úgy voltam vele, hogy anglisztikára megyek, és tolmács vagy fordító lesz belőlem. De utána meggondoltam, hogy ha tolmács lennék, akkor valószínűleg alig lenne szabadidőm, esetleg a lakhelyemet is el kellene hagynom, hogy dolgozni tudjak, mert másfelé járnak a külföldiek. Fordítani pedig nagyon szeretek, de ahogy magamat ismerem, ha hetente adnak nekem 200 oldalt, hogy nesze, fordítsál, akkor képes vagyok megunni. Tanítást szívesen vállalnék, nagyjából tudom is, mivel jár, családban pedagógustöbbség van. :D Amellett meg tudok korrepetálni, és felkérhetnek esetleg fordítani vagy tolmácsolni, ha nincs a közelben szaksegítség. Ennyi erővel viszont elég lenne elvégeznem egy tanári képzést. Mellé pedig felvenném a hittant, azt is mindig szerettem, és tudnám tanítani is.


Angoltanulás tekintetében miben más a két képzés? Szerintetek az én szituációmban melyiket érdemesebb választani? Illetve angol tanári szakon is tudni kell az angolok komplett irodalmát, történelmét, különböző akcentusokat, stb.? A válaszokat előre is köszönöm!



2014. nov. 15. 21:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!