Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemváltás, mi a teendő?

Egyetemváltás, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem meg egyetemi tanulmányaimat, és alapvetően megfelelne a szak számomra, de úgy érzem egy másik területen jobb lehetőségeim lennének. A kérdésem az lenne, hogy amíg hallgatói jogviszonyban állok a jelenlegi egyetemmel, megkezdhetem-e a felvételi jelentkezést a másikra?

Nem szeretnék a "két szék közül a pad alá esni".


Az érdemi válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 29. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,jelentkezhetsz máshova (azok akik egyszerre több szakot csinálnak, ugyanígy szokták, a jelentkezés/másik egyetem miatt nem fognak automatikusan kirúgni ),
2020. dec. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. dec. 29. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik szakot nem tudsz váltani, csak akkor ha tematikáiba majdnem megegyezik. Például informatikáról nem mehetsz át gépészetre, de gépészetről műszaki menedzser szakra már igen.
2020. dec. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3:a kérdező újrafelvételizni akar, nem pedig "lebeszelni" az egyetemmel a szakvaltast. Szóval ő teljesen 0rol indulna alapvetően.
2020. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4: Félreértettem, elnézést. :)
2020. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én passzív félévre tetettem magam, és én is újra felvételizek. Én sem akarok két szék közül a padra esni, így még következő félév is passzív. Ha felvettek az új egyetemre, régiből kérem a hallgatói névsorból való törlésemet.
2020. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
földre esni na, bocsánat :)
2020. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!