Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzés után...

Felsőoktatási szakképzés után hogyan zajlik a rövidített alapképzésre a jelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden és tömören: Három éve érettségiztem elég szép eredményekkel, csak akkor sajnos nem voltak terveim a továbbtanulással, ezért kihagytam két évet. Tavaly jött az ötlet hogy felvételizek Gazdaságinformatikus alapképzésre, viszont a felvételi követelménynek része a matek ÉS fizika/informatika/gazdasági tárgy érettségi. Mivel én anno biológiából érettségiztem (választott tárgy), nem tudtam alapképzésre jelentkezni, Felsőoktatási Szakképzésre jelentkeztem.


A kérdésem a következő lenne: Most vagyok végzős FOSZK-on, nagyon jól sikerültek a féléveim, szeretnék átjelentkezni rövidített alapképzésre, tisztában vagyok vele hogy jeles záróvizsgáért 32 többletpontot fogok kapni pluszban (amivel annyira sokra nem megyek mert az emelt érettségikkel és nyelvvizsgákkal már megvan a maximális 100 többletpontom). Az érdekelne, hogy esetleg azáltal hogy a FOSZK-ot elvégzem, az informatika érettségi követelményt ezt ki tudom ezzel váltani? Mert néhány cikket már olvastam ezzel kapcsolatban, állítólag igen ki lehet váltani, viszont hivatalos tájékoztatókban (mint pl. Felvi.hu) nem olvastam ilyet. Írtam nekik néhány napja egy levelet amiben vagy 50 soron keresztül leírtam minden "panaszom", viszont válaszként kaptam egy két mondatos emailt amiben elküldték a tájékoztató linkjét hogy "Itt olvashatja a 2021/2022-es felvételi eljárást" ... Volt már valaki esetleg ilyen helyzetben, aki fixre választ tud adni a kérdésemre? Mert ha azon múlik, egye-fene megcsinálom az informatika érettségit, csak ezeknek mind határideje van, és nem az utolsó pillanatban szeretnék dönteni, és a záróvizsga mellett nem szeretnék pluszba érettségire is készülni, ezért szeretném tudni hogy a FOSZK kiváltja-e az érettségi követelményből az informatikát.


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. dec. 30. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Szia.

A már meglévő FOSZK végzettség nem váltja ki a gazdaságinformatikus alapszak követelményeit. Ugyanúgy kell majd jelentkezned az alapszakra felvin, és kelleni fog informatikából (vagy más kritérium tantárgy) az érettségi. Amennyiben matematikából nem emelt szinten érettségiztél, úgy arra is figyelned kell, hogy már kötelező egy emelt szintű érettségi a jelentkezéshez, méghozzá felvételi tárgyból (tehát például egy biológia emelt szintű érettségi nem jó).

Egyébként a konkrét kérdésedben említett rövidített alapképzés nem létezik. A FOSZK-on teljesített tárgyakat külön-külön el kell fogadtatnod a leendő egyetemeden, de ez nem jelenti azt, hogy 4 félévvel kevesebb ideig tart majd a képzésed. Ha a tantervi háló nem teszi lehetővé, akkor extrém esetben ugyanúgy elhúzódhat 6-7 félévig az alapképzésed, csak szemeszterenként kevesebb kreditet kell majd teljesítened az elfogadott tárgyaknak köszönhetően.

2020. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia.


Köszönöm a választ, akkor marad az infó érettségi. Matekból és angolból van emeltem, így azzal nincs probléma, ráadásul mivel ennek a képzésnek nincs emelt érettségi követelménye, nem szükséges feltétlenül ezekből a tárgyakból az emeltet megcsinálni. És egyébként VAN rövidített Gazdinfó alapképzés a BGE-n, ráadásul rengeteg tárgyam kiesik amiket FOSZK-on elvégeztem, így specializáció választással együtt ugyan úgy 4 félévem lesz.

2020. dec. 30. 17:07
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Általános felvételi eljárásban megjelölöd a kívánt szakot február 14-ig (jó esetben azt a szakot, ahova betudod számítatni a Foksz kreditjeidet). A kredit elismertetés nem automatikus. Kérvényezni kell majd. A beiratkozást is újra intézned kell majd. Nyáron 2 hónapra megszünik majd a jogviszpnyod, mivel nem folytonos.


Annyival azért nem lesz rövidebb a képzés se. Én is Foksz-ot végeztem, összessen két év volt a képzés. Lassan végzek a BA-val is, ez is két év volt. Összesen 4 év. Rövidebb volt a képzési idő?


Nem. Ha alapképzésre megyek rögtön, akkor csak 3,5 év lett volna a képzés. Viszont kevesebbet fizettem a képzésért alles zusammen. Nekem megérte.

2020. dec. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal hogy működik a felvételi eljárás, azzal is hogyan működik a kreditbeszámítás és miket fognak beszámítani, és azzal is mennyi idő alatt végzek így a rövidített képzéssel. Azzal is tisztában voltam amikor jelentkeztem, hogy a FOSZK + rövidített alapképzés általában 1-2 félévvel mindig hosszabb mint a sima alapképzés. A kérdésem nem ezekre irányult, amiket az imént felsoroltál. De azért köszönöm.
2020. dec. 30. 18:34
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Akkor foglald össze és írd le még egyszer a kérdésedet röviden, mert nem vilagos, hogy pontosan mire vagy kívancsi.
2020. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"Szeretném tudni hogy a FOSZK kiváltja-e az érettségi követelményből az informatikát." - mivel az alapképzésre feltétel a matek és az infó érettségi. Én azért jelentkeztem tavaly FOSZK-ra, mert egy alapképzéses barátom azt mondta, hogy ha elvégzem, akkor nem kell érettségiznem informatikából, illetve nem csak ő mondta, hanem olvastam pár oldalon, ahol írták hogy ez lehetséges. De ezek szerint akkor ez nem így van, és kell, bár írtam a biztonság kedvéért a Felvinek még egyszer.
2020. dec. 30. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Nem váltja ki a foszk, hiszen az egész képzés egy OKJ-nak minősül, tehát emiatt lehetőséged van arra, hogy x tantárgyakat az alapképzésen ne kelljen újra tanulnod, hiszen már egyszer tanultad, így lesz rövidebb a képzésed, de a foszk nem jelent se auotmatikus felvételt, se érettségi kiváltásokat, TELJES MÉRTÉKBEN ugyanúgy kell megfelelned, mint annak aki érettségi után jelentkezik rögtön ugyanarra az alapkézpésre, különbség, hogy te beadod a kérelmet és a tárgyaid 75%-át maximum jóváírják, amiket a foszkon elvégeztél. Ha az informatika érettségi követelmény, akkor teljesístened kell, mert a foszk nem váltja ki.

2020. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennyit akartam csak tudni.
2020. dec. 30. 20:24
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki,


Az imént beszéltem egy ügyintézővel az Oktatási Hivataltól. Nem kell informatikából érettségiznem.

2020. dec. 31. 12:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! De szuper!

FOSZK-kal kiválthatom szerinted az emelt szintű matek érettségit? Ha ugyanúgy műszaki képzésre megyek?

2021. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!