Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi élet mennyire...

Az egyetemi élet mennyire kedvez az introvertáltaknak?

Figyelt kérdés
Mennyire viselkednek másként, mint középiskolában, hogyan viszonyul hozzátok az átlag? Vannak elvárások? Mennyire nehéz barátokat szerezni?

2020. dec. 31. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem volt olyan introvertált osztálytársam, akire már alig lehet ráismerni. Nagyon sokat változott pozitív irányban, sokkal könnyebben nyílik meg egy-egy beszélgetésben.
2020. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Én is valamennyire annak számítottam középsuliban, és egyetemen mégis rengeteg barátot szereztem és sok jó élményben is részem volt és lesz még. Kinyílik az ember egyetemen ezt vettem észre magamon is és a hozzám hasonló társaimon is.
2020. dec. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Én azt mondanám, hogy ha tudatosan megpróbálsz barátokat/kapcsolatokat szerezni, akkor sokkal könnyebb is mint gimiben.

Sok egymástól független diákszervezet van, amihez lehet csatlakozni. Ha megtalálod azt /azokat ami érdekel, akkor tálcán kínálják neked az ismerősöket, akikkel alapból van közös témátok: a diákszervezetes programok, események, kurzusok (plusz e mellé az egyetemi élet). Aktívan részt kell ezekben venni, és közben megismered a többieket, ők is megismernek de nincs az kínos 'na miről is beszélgessünk, van-e közös témánk' szenvedés. Innen már szépen felépülnek a barátságok mert több időt töltötök együtt.

Én így futottam neki, és sok ismerősöm lett, néhány közeli barátom is (eléggé óvatos vagyok, amikor arról van szó hogy ki ténylegesen a barátom is ki csak ismerős akivel nagyon jól elvagyok)

2020. dec. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Annyira nem, egyetemen sem lettek nagyon barátaim, pozitív változás viszont, hogy ha nem vagy egy k-csög, nem csak másoktól várod a megoldást, és alkalomadtán te is hajlandó vagy segíteni, akkor többnyire segítenek, van összefogás.


Legalábbis OE-n nekem pozitív tapasztalataim vannak.

20F

2021. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Semennyire :D Nekem ezzel csak negatív tapasztalatom van. Én csendes, visszahúzódó és introvertált típus voltam mindig is. Viszont ennek ellenére sosem volt gondom a beilleszkedéssel, el tudtam beszélgetni az emberekkel, mindig megtaláltam a társaságom és voltak barátaim. Szerettem is suliba járni, mert jól kijöttem az osztálytársaimmal, sok mindenben segítettünk is egymásnak és a tanulás szempontjából sem éreztem hátránynak, hogy ilyen a személyiségem. Ugyanakkor az egyetemen az első évtől kezdve hátránynak érzem, emiatt már kifejezetten nem is szeretek egyetemre járni és többször megfordult a fejemben az is, hogy otthagyom. Barátokat egyáltalán nem szereztem az egyetem kapcsán, a szakon és a kollégiumban sem alakult ki semmi közösség. A szakon az első nap óta változatlan a felállás: azok vannak jóban, akik már korábbról ismerték egymást (pl. osztálytársak voltak). A többséggel nem lehet beszélgetni, még köszönni sem szokás, mindenki mindenki mástól külön ül le és szigorúan nem vegyül, úgyhogy olyanokról még véletlenül sem lehet beszélni, hogy pl. együtt tanuljunk, segítsünk a másiknak valamiben, közös programot szervezzünk stb., még szakestre sem jár tőlünk senki vagy a tipikus egyetemi jegyzet osztogatás és “légyszi írj fel a névsorra” sincsen. Eleve össze-vissza vagyunk az órákon, valaki leadja vagy nem jár be stb., tehát nincsenek is állandó csoportok. A koliban pedig mindig idegenekkel laktam együtt (más szak és kar, más évfolyam és emiatt alig láttuk egymást, illetve valakivel nem volt bennünk sok közös), nem voltak közösségi programok (se kolis buli, se film, se evés-ivás, se semmi) és igazából olyan volt mint egy társasház, a szobatársaimon kívül senkivel sem találkoztam bent. Az egyetemen az összes program valamilyen buli volt, ahová én egyedül nem mentem, úgyhogy ezekből is kimaradtam. Ami pedig a tanulást illeti: nekünk csomó prezentációt kell tartani (pl. volt olyan előadásom(!), ahol egy félévben 6 prezentációt kellett tartanom), sok a páros/csoportos feladat és többségében szemináriumaink vannak, amik ilyen beszélgetős órák. Én nem szeretem az ilyesmit és rosszabbul is megy, hogy ki kell állni mindenki elé, produkálni kell magad (nálunk volt olyan is, hogy énekelni kellett...) és nem vagyok olyan, aki szeret felszólalni, mindig megosztani a gondolatait, aktívan részt venni az órán, sztorizni stb. Ezt a tanárok pedig nagyon nem szeretik. A legtöbb tanár nem ismer olyat, hogy valaki pl. csendesebb, félénkebb, introvertált stb., az ő szemükben ez azt jelenti, hogy lusta vagy, buta és nem is készültél. Csomóan beszóltak vagy szimplán rossz értékelést kaptam, többen meg is akartak buktatni (miközben a számok alapján - tesztek, beadandók, vizsga - jobb jegyet érdemeltem volna). Nem mindenki ilyen, de nekem elég sok rossz tapasztalatom volt. Sok ellenpéldát is hallottam/hallok, de olyat is ismerek, aki hasonlókról számolt be, itt is sokféle véleményt írtak. Ez változó. Nekem személy szerint nagy csalódás volt, mert nem erre számítottam, jó tanuló voltam, szerettem suliba várni, voltak barátaim stb., és valahogyan rosszat fogtam ki.
2021. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, azt tudom hogy sok tanár nincs tisztában azzal hogy aki nem szólal meg mindig órán az nem kifejezetten azért van mert lusta és nem figyel. Ezért tartom igazságtalannak azt amikor egy tanár órai munka jegyet ad, mert az extrovertáltabbak hangosan gondolkodnak, mindig beszélnek, mi meg inkább alaposan végiggondoljuk, utána beszélünk, ha van rá lehetőség. Ebből ki lehet találni hogy ki fog jobb jegyet kapni. És ez pedig egyáltalán nem a tudást tükrözi. Csak azt hogy mennyit beszél az illető.

Visszatérve, ez a sok beszélgetős óra szerintem attól is függ hogy milyen szakot választ az ember. Ahol számokkal foglalkoznak főleg ott nem hiszem hogy énekelni kell meg sztorizgatni. Legalábbis remélem :D Azt pszichológia vagy nyelvi szakon például jobban el tudom képzelni, de mivel tőlem is távol állnak ezek a beszélgetések, ezért direkt nem ezeket választom.

És sajnálom hogy így alakult neked, pedig nagyon normálisnak és kedvesnek tűnsz :(

2021. jan. 3. 14:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de az egyetem sajnos, baromi igazságtalan és nagyon ritkán van valami olyan, ami a tényleges tudást tükrözi, akár egy ZH, akár vizsga esetében, mert sokszor közrejátszik a tanár hangulata, a szerencse, és az, hogy esetleg más lepuspázza, a szamonkérést, és ezért sem fair.
2021. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

#2 #7-es vagyok


Persze, ha elmész versenyekre, szakmai gyakorlatokra, az jobban tükrözi a tényleges tudást.

2021. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok

Igen, de azért ezek a fajta “modern” módszerek szerintem most már mindenhol elterjedtek. Az egyik legjobb barátnőm pénzügy-számvitel szakon tanul és van pár osztálytársam, akik szintén gazdasági szakokon tanulnak (pontosan nem tudom) és nekik is rengeteg a projektmunka, páros/csoportos feladat, prezentáció. Az egyik szobatársam pedig orvosis volt és náluk is voltak hasonlók, pl. olyat is mesélt, hogy egy előadáson szétosztott a tanár fogalmakat és definíciókat, és a székek és padok tetején mászkálva meg kellett keresni a párod. Kiselőadások is voltak náluk is, több. Nyilván mások az arányok a szakok között, egyetemtől is függ, mert mindenhol máshogyan épül fel a képzés, mások a tanárok is stb. Csak annyit akarok mondani, hogy szerintem ma már nagyon sok egyetemen ez a fajta szemléletmód az elterjedt, hogy az óra legyen interaktív, izgalmas, érdekes stb. Én ezt nagyon nem szeretem és nekem ez nem szimpatikus, nem segít stb., de sokan kifejezetten élvezik és szeretik az ilyen módszereket.

2021. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!