Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek aki 25 évesen...

Szerintetek aki 25 évesen kezd el egy szakot, annak van esélye PHD-zni majd?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy sajna 25 évesen tudtam csak elkezdeni egy szakot, anyagiak, meg egyéb apróságok miatt eddig dolgoztam, nem mertem belevágni. Jelenleg is munka mellett tanulok levelezőn. Még csak egy BA szakon vagyok 3 év, aztán majd MA-ban gondolkozok, utána meg PHD.


Engem ez a szak igazából mindig is nagyon érdekelt, jelenleg már a vizsgaidőszakon is túl vagyok 4-es 5-ösökkel.


El tudnám képzelni a PHD-t is mint említettem, de nem tudom, hogy ez ennyi idősen így működik-e, pláne, hogy levelezős vagyok jelenleg, nem is nappalis. Nem tudom mennyire elvárás pl. TDK-n részt venni az adott tárgyból stb, igazából ez sem okozna gondot amúgy, nagyon szeretem a kutatómunkát, olvasgatni a témán belül folyóiratokat, publikációkat.


Szerintetek így érdemes hosszútávon ilyenekben gondolkodni, vagy engedjem el?



2020. dec. 31. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes. Ha nem próbálod meg, akkor 0 az esélye, hogy összejöjjön. Én is végigcsináltam, eltartott egy darabig :D A TDK jól jön, de nem előfeltétel.
2020. dec. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán. Ha padlógázzal nyomod, 35 évesen PhD leszel.
2020. dec. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy rokonom 58évesen csinálta meg a PhD-jét... :)
2020. dec. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, tehát akkor ez nem egy olyan, amit 18 évesen el kell kezdeni mindenképp. :D
2020. dec. 31. 20:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, én 43 évesen PhD-ztam végül. :)
2020. dec. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként mesterképzés után, ha megkezdem a PHD-t, akkor tanársegéd már lehetek ezzel párhuzamosan rögtön?
2020. dec. 31. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A phd esetében már nem kötelező az oktatás, a kutatás és a publikáció a hangsúlyos. Csak akkor érdemes belekezdeni, ha valóban elhivatott vagy. 4 éves már elve a képzés mindenhol plusz a disszertáció védés. A doktoranduszok 10%-a szerez fokozatot.
2020. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, sőt nálunk azt hiszem úgy van, hogy a doktoranduszoknak kell is valamennyi órát tartaniuk kötelezően.
2020. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan időben kezdtem, de mester közben/után elmentem dolgozni, pénzt keresni, mert doktori mellett elég szűkösek a lehetőségek ilyen szempontból. Szóval technikailag 5 évvel később fogom kezdeni a doktorit a mester végéhez képest.
2021. jan. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!