Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 39 évesen, tanári végzettségge...

39 évesen, tanári végzettséggel érdemes lehet még elkezdeni a Pszichológia BA szakot másoddiplomának? Vagy ezzel már elkéstem?

Figyelt kérdés

Most azon túl, hogy "Tanulni soha sem késő...", "Semmiről nem vagy lemaradva sose..." és hasonló általánosításokat mellőzve érdekel.


Tudom, hogy a képzés alaphangon minimum 5 éves (BA+MA).

És még azután is kellenek továbbképzések.



2020. okt. 4. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Ha szeretnéd miért ne? Mit csinálnál helyette amúgy meg? Ugyanazt mint most? Ha egyhangú az életed, akkor azt is feldobná. Szerintem jó ötlet.
2020. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
fejlesztőpedagógia?
2020. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem éri meg. Elkéstél. Én 23 évesen kezdtem el, és már én most érzem, hogy korábban kellett volna. Illetve sokkal nehezebb, mint gondoltam volna. Ha tudtam volna hogy ennyi munkával jár, inkább elmentem volna gyógyszerésznek. Azzal legalább könnyebb elhelyezkedni.
2020. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Háát az tény és való, hogy gyógyszerészként könnyebb elhelyezkedni + keresni is többet lehet:D

De a kérdésre válaszolva: ha megteheted, nem késő! Én pszichológiát tanulok, és mindig van néhány 35+ éves pályamódosító még nappalin is (a levelezősekről pedig nem is tudok, szerintem ott még többen vannak). Ha úgy érzed, hogy ez a te utad, vágj bele! Van olyan képzés, amit nem is lehet 24 éves kor előtt elkezdeni pl, tehát szerintem amúgy tök nagy előny ezen a pályán az élettapasztalat.

Pl.: Orvos-Tóth Noémi, aki most elég felkapott lett, szintén talán 30+ évesen vágott bele, előtte a versenyszférában dolgozott sokáig, ha jól rémlik.

2020. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben attól függ, hogy mi a motivációd, amiért szeretnéd. 30-40 évesen is lehet tanulni, meg lehet szerezni a diplomát. Tény viszont, hogy nem marad annyi aktív év a képzést követően, mint egy fiatalabbnak, aki 18 évesen kezdte az egyetemet. Vagyis ugyanazt a pályát nem biztos, hogy képes befutni egy idősebb pályamódosító - ez a nagy kérdés, hogy ez számodra problémát jelent-e.

Saját tapasztalatból beszélek: 34 évesen iratkoztam be matematikus szakra, amúgy egészen más területen dolgozom. Magát az anyagot megérteni, feldolgozni (ha időt tudok szakítani rá) hasonló erőfeszítésbe telik, mint huszonévesen - nyilván munka mellett kevesebb kreditet tudok teljesíteni, és szervezést igényelnek a tanulmányok. Viszont majdnem 40 évesen végzek az alapszakkal, nyilvánvalóan nem lehet már belőlem kutató matematikus, és elképzelhető, hogy a munkaerőpiacon sem lenne egyszerű elhelyezkedni ennyi idős pályakezdőként. Ezt én elfogadtam, számomra ezzel együtt is megéri, mert nagyon érdekel a szak, egyfajta hobbinak tekintem. A kérdés az, hogy TE mit szeretnél kihozni a tanulmányaidból. Ha szereted, érdekel, és nem zavar, hogy jóval nehezebb ennyi idősen karriert befutni benne, akkor csináld. Ha pszichológus professzor szeretnél lenni, akkor az nehéz lesz.

2020. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hobbiként tekintesz rá vagy dolgoznál is benne?
2020. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6


Természetesen dolgozni szeretnék benne úgy, hogy az érdekel is.

2020. okt. 25. 15:45
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem akkor azt kellene átgondolni, hogy miből tartod el magad a következő tíz évben. Ezt szóról szóra a mostmár klinikai szakpszichológus nagynénim mondta. Mindenfajta rosszindulat nélkül írom. Mert, hogy dolgozni levelező mellett is szenvedés. Az ösztöndíjakat hagyjuk, menza rá sem elég.
2020. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
22%
az a baj, ha előtte nem hasonló területen dolgozott, akkor egyszerűen nem veszik komolyan pályakezdőként 40 év felett. Sajnos, itt tart ma még mindig M.ország.
2020. nov. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


Azert a tanari munka nem csak a tananyag leadasat jelenti.

Nem kicsit kell foglalkozni a gyerekekkel azon tul is.

Normal esetben.


Szamodra mi a hasonlo terulet? Koszonom szepen a valaszt! :)

2020. nov. 1. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!