Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Film-, és médiaszakosok...

Film-, és médiaszakosok felvételi és vizsgafilmjeiben miért ritka a color grading?

Figyelt kérdés

Sokat megnéztem és szinte alig volt olyan amiben láttam volna hogy a színek beállítására odafigyelnének.


Plusz ami furcsa volt hogy sok felvételi film hát olyan összecsapottnak, koncepció nélkülinek tűnt.


Mintha csak úgy össze vissza felvettek volna cél nélkül dolgokat és kész.


A film és média szakokra ilyesmivel is felvételt lehet nyerni?



2021. jan. 2. 00:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván sokat tesz hozzá a filmhez, ha a színek rendben vannak, de véleményem szerint nem a color grading a filmes produkció csúcsa. Én konzervatív vagyok szakmai szempontból, azaz pl. az operatőri munkánál fontosnak tartom, hogy a plánok, plánváltások, kompozíciók, kameraállások, kameramozgások, fények stb. rendben legyenek. A vágás legyen kifejező, adjon jól követhető ritmust a filmnek, illeszkedjen a hangulatához, de tegyen is hozzá. A dramaturgia átgondolt legyen.

Ha ezek általában rendben vannak, de nincs a filmen color grading, akkor az ember azt mondja, hogy tök tehetséges az alkotó, kicsit még igazít a színeken, és lesz egy jó kis filmje. Ha viszont operatőri, dramaturgiai szempontból gyenge a film, akkor hiába igazít a színeken, attól az nem lesz jobb. Legfeljebb a hozzáértők, értékelők azt gondolják majd,hogy az alkotó szebbnek akarja láttatni a filmjét, mint amennyit az valójában ér.


Ugyanakkor én a felvételivel nem lennék ennyire szigorú. A jó filmhez sok év rendszeres gyakorlás és persze megfelelő szakmai irányítás szükséges. Ez azért a legtöbb esetben nincs meg. Ha én felvételiztetnék, a filmek alapján biztos, hogy azt nézném, hogy a hibák ellenére a tehetség bizonyos szikrái felvillannak-e a filmben, azaz a jelentkezőből x év alatt lehet-e majd jó filmes szakembert képezni. Azzal persze maximálisan egyetértek,hogy egy filmnek legyen mondanivalója, koncepciója, célja.

2021. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!