Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktori képzésben hogyan...

Doktori képzésben hogyan jönnek össze a publikációk?

Figyelt kérdés

Doktori képzésben tudtommal kötelező publikálni saját kutatási eredményt. Én bölcsész PhD-ra fogok jelentkezni, ha minden jól megy. Van egy TDK-dolgozatom, aminek a témája lenne a doktori témám is.

Ezzel kapcsolatban három kérdésem van.

1.

Ha a TDK-dolgozatom és doktori témája megegyezik (a doktorin lehet bővíteném még, de alapvetően ugyanaz), akkor a TDK-dolgozatom bizonyos részeit beépíthetem-e a doktori disszertációba, de szó szerint, változtatások nélkül? Nem az egészet, hanem bizonyos részeit, esetleg kicsit bővítve, de az alap ugyanaz lenne. Nyilván nemcsak ebből állna a disszertáció.

2.

Még mielőtt eljutnék oda, hogy disszertációt kezdek írni, tudtommal kell publikálnom is. A TDK-dolgozatomat használhatom publikációnak, ha például ki tudnék belőle "vágni" önmagában is koherens, értelmes egységeket és ezek megfelelnének publikációnak? Például 3 különálló, de nagyobb és teljes mértékben koherens fejezet lehetne 3 publikáció.

3.

A kettő előző kérdésemből következik egy harmadik: ha tegyük fel publikációnak is felhasználható a TDK-dolgozat egy része és a téma egyezése miatt beilleszthető a disszertációba is, akkor tulajdonképpen a publikációim vagy azok egy része a disszertáció része lenne. Az probléma, hogy ha a publikációk egy része a disszertációból van kiszedve? Bele szoktak ebbe kötni, vagy az a jó, ha így csinálom?



2021. jan. 2. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mások a formai követelményei egy tdk dolgozatnak, egy szakcikknek, és egy phd disszertációnak.

Van olyan, hogy önplágium, de szerintem a saját, konkrét témavezetődet kérdezd meg.

2021. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!