Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minimum 120 oldalas szabadon...

Emberkee01 kérdése:

Minimum 120 oldalas szabadon választott könyv 7.osztályra?

Figyelt kérdés

Először A kis herceget szerettem volna, de az túl rövid valami hasonló esetleg?

Nem muszáj, hogy hasonlítson A kis hercegre lehet teljesen más is. Minden műfaj jöhet.

Egy rövid leírást is kérhetek, hogy miről szól a könyv?

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 2. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Harry Potter
2021. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
7.-ben a Pál utcai fiúkat szokták feladni, régebben. Talán az az egy könyv, amit tényleg szívesen elolvas bárki a kötelezően feladottak közül.
2021. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%

Jack London műveit ajánlanám, a hatalmas felfedező volt, sok szép és komoly művel büszkélkedhet, mélyen megfognak, és a valóságot vetítik.

Percy Jackson sorozat - Rick Riordan ha még nem olvastad, a görög mitológiával teleszőtt történet egy csodás csapatról, akik nem egyszer megmentik a világot, főleg fantasy.

A végzet ereklyéi sorozat - Cassandra Clare - Egy kicsit már komolyabb, viszont ugyancsak fantasy.(még nem olvastam végig)

Eragon - Christopher Paolini ha még nem olvastad, egy fiú, akinek végigkövethetjük, hogyan vált az eddig eltűntnek hitt sárkánylovasság legendájává.

Ezek sorozatok, viszont szerintem olyanok, hogy az ember képtelen őket letenni.Érdemes lenne ezeknek utánanézned. :)

2021. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Én gyűrűk ura trilógiát szívesen olvastam :)
2021. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Légy jó mindhalálig? Nekünk ez volt a kötelező, A pál utcai fiúk is jó lehet bár az hatodikas olvasmány.
2021. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Időfutár - Ez sorozat, de eddig szinte mindenkit beszippantott a folytatásra az ismerős gyerekek (és felnőttek) között, aki olvasta az első részt.

[link]


Grecsó Krisztián: Vera (nem ifjúsági könyv, de rengeteg gyerek, fiatal olvasta a környezetemben. Kicsit más felfogással, de egy hetedikesnek is teljesen értelmezhető)

[link]


Magos Judit: Demény könyvei (Demény - Most én ugatok, Demény - Kóbor kalandjaim)

[link]


[link]


Chris Colfer: A Kívánságvarázslat - Nem klasszikusan klasszikus. A mesehősök utóéletét mutatja be letehetetlen olvasmányos módon.

[link]


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Szándékosan nem a népszerűbb, vagy éppen a kötelező olvasmányoknak tartott könyveket írtam. Azokat nem nehéz megtalálni bárhol. Biztos jutna még eszembe másik is. Én a saját tanítványaim (5-18 éves korig tanítok vegyesen, nem általános iskolában) olvasásélményeire és a saját tapasztalataimra hagyatkoztam most. Ezekben a könyvekben mindben van valamiféle tanítás. A legkomolyabb olvasmány ezek közül egyértelműen a Vera. Viszont Krisztián nyilatkozatai alapján úgy értelmeztem, több gyereket ez a könyv húzott be - Vera 11 éves a könyvben, megtalálják vele a gyerekek a hangot, ő is azt éli meg akkor, amit a mai gyerekek, csak más időben.

2021. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

size! nem tudom, ervenyes-e meg a kerdesed, de en ajanlanam Leiner Laura osszes konyvet, de ami 1 reszes, az a:

-Bábel

-Mindig karácsony

-Akkor szakítsunk

-Közhelyek


ezeken kivul ajanlom meg a Lupescu Kata által irt konyvsorozatot, a Kalózlányt...en nagyon szeretem, bar tudtom szerint meg csak 3 resze jelent meg, osszesen 6 van. eddig minden evben telen jott ki egy ujabb resz, idenrol meg nem tudok semmit, mindjart utana nezek

2021. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Végül Grecsó Krisztián: Vera könyvét olvastam. Nagyon tetszett a könyv. A többi könyvet is elfogom olvasni amiket írtatok, csak valamiért ez nagyon szimpatikus volt;)
2021. jan. 18. 17:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazán örülök, hogy tetszett a Vera. :)

Remélem, a többi könyvvel is jó tapasztalataid lesznek.

2021. jan. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!