Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagy baj ha már az első...

Nagy baj ha már az első félévben lesz 2 olyan tárgy, amit nem tudok teljesíteni?

Figyelt kérdés
Teljesen elrontottam az első félévemet, kettes leszek mindenből (mondjuk nagyon nehéz szak, az tény) viszont lesz 2, amiből 100% hogy megbukom. Az egyikre nem jártam be, nagyon féltem az órától mert tele van matekkal és inkább be sem jártam, így abból nem fogok kapni aláírást. Tudom, nem így kellett volna, de bepánikoltam. A másik óra meg esélytelen, rengeteget tanulok rá, de így sem fog sikerülni a vizsga. Jövő félévtől viszont belehúzok. Nagyon gáz ez így első félévben? Teljesen magam alatt vagyok.
2019. dec. 9. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem az ilyen embereket.

Nehéz a tárgy, erre be se jár.

Gondoltad megálmodod az anyagot?

És igazán nem akarlak kiábrándítani, de akik úgy állnak hozzá, hogy idén lusta voltam majd jövőre azok 99,99%-a jövőre is pont ugyan úgy elcseszi.

Nem tudom mire jársz, én mérnökire, minden héten rendszeresen tanulok, a többség első évbe hozzád hasonlóan kibukott.

Ha a tárgyaidból, azon a szakon amire önszántadból mentél kettesnél jobbakat nem tudsz kihozni inkább gondolkozz el azon, hogy szakot válts, mielőtt te is 3 év múlva játszod el, amikor már se állami féléved, és egy vagyont kell visszafizetni.

2019. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha olyan tárgyakról van szó, amire épülnek más tárgyak, akkor nagy baj. Akkor talán már most biztosítottad a csúszást. Egyébként tényleg érdemes elgondolkodni azon, hogy miért vagy kettes mindenből egy általad választott szakon.
2019. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem fogom leírni, csomó problémám volt, és sosem voltam lógós vagy lusta típus, egyszerűen úgy éreztem, hogy fel akarom adni az egészet. Tudom, hogy hiba volt nem bejárni. Örülök hogy ti mindig mindent helyesen csináltok, de higgyétek el, hogy össze fogom szedni magam. Csak az volt a kérdésem, hogy csúszni fogok-e, de valószínűleg igen.
2019. dec. 9. 16:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem kell visszafizetnem semmit, nem államin vagyok.
2019. dec. 9. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Komolyan személyeskedni kezdesz, mert nem pátyolgatnak az emberek? Itt semmi sértés nem volt, csak rávilágítottunk 1-2 megfontolandó dologra, amit felnőttként már illene elviselni. Azt meg neked kellene tudni, hogy csúszást jelent-e vagy sem. Nézd meg a tantervedben...
2019. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindket válasz tökéletesen arrogánsan volt megfogalmazva, habár én semmi sértőt nem írtam ezekre. De oké🙂 senki nem kért pátyolgatást. Köszönöm a válaszokat azért😇
2019. dec. 9. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem érted az egyik tárgyadat majd ezt úgy kezeled le, hogy be sem jársz órára.

Már eleve ez a gondolkodás arra enged következtetni, hogy nem érdemes kínlódnod az egész egyetemesdivel.

De attól is függ, hogy milyen szak. Ha mondjuk proginfó, villamosmérnök vagy orvosis szakokról van szó és hasonló nehézségű szakokról, akkor még megpróbálhatsz egy félévet, de nagyon figyelj arra, hogy a lehető legtöbbet bejársz, mert megálmodni nem fogod az anyagot.

2019. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kötekedèsből, de ha órára sem jártál, akkor mit vàrtàl? Hogy majd a kisujjadból tudni fogsz mindent? Ha ennyire félsz a matektól miért matekos szakon vagy? Két lehetőséged van. Vagy nagyon elgondolkozol azon, hogy neked való-e egyetem, vagy nagyon belehúzol, és tanulsz majdnem minden nap kemènyen, bejársz órákra és teljesítesz mindent, ahogy csak tudsz, mert másképp nem fog menni az egész, gondolom van egy álmod és ezért mentèl egyetemre, most vagy életed azon szakaszàban, hogy ezért az álomèrt a legtöbbet tedd. Hajrá!
2019. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Kicsit ledöbbentem ezeken a válaszokon amit kaptál, hogy őszinte legyek inkább végig sem olvastam mindet.

Én nemrég végeztem az egyetemmel, mérnöki szakon. Végig a suli alatt azt tapasztaltam, hogy az embereknek nehéz megküzdeni a nyomással, és bizony a legjobbaknál is előfordult az órák, vagy akár egy tárgy skippelése... Abszolút nem érzem, hogy el kéne téged ítélni, mert két tárgyon eltaknyoltál. Azt már neked kell tudnod, hogy mi épül rá, vannak-e keresztfélévek, mert ezek is nehezítő tényezők lehetnek a későbbiekben.

Engem sokszor pont az motivált, hogy magam alatt voltam utána, és bűntudatom volt, ha valamit elb@xarintottam. Szerintem te is meríthetsz ebből. Hozzáteszem, hogy időben végeztem mindennel, a bénázások ellenére is.

Javaslom engedd el az előző válaszokat, és nyitott szemmel járj a suliban is. Hamar rájössz, hogy egyáltalán nem világvége az a két tárgy, és simán lesz esélyed helyre hozni, ha igyekszel. Az ember a hibáiból tanul.

Sok sikert a továbbiakban! Ne hagyd hogy elvegyék a kedved, és sose add fel. Kemény meló, de megéri.

2019. dec. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!