Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy magyarország kormánya kínai egyetemet hoz az országba?

Figyelt kérdés

Szerintem felháborító, hogy ennyire a kínaiak oldalán áll a kormány, de nem politizálni akarok!

Szóval, Ti örültök ennek, hogy a CEU helyett kínai egyetem jön?



2021. jan. 4. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Tőlem olyan egyetem jön ide amilyen akar ameddig békén hagyják és jó képzést ad.
2021. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Elég kevés az infó, így forrás hiányában azt mondom, hogy erről felesleges politikai vitát nyitni.


Én első ránézésre nem látok benne semmi rosszat, a mandarin az egyik leggyakrabban beszélt nyelv és komoly gazdasági nyelvnek is tekinthető. Emellett a távol-keleti oktatás sosem volt gyenge, a technológiai tudásuk pedig szintén nem pite.


Ennyi erővel rohadjon meg az összes neoabszolútista uralkodó, aki hoszteszekkel tömte ki a királyi udvart, hogy nehogy elsüllyedjen az ország az idiótizmusban :D


Nem értem miért csak akkor jó dolog a multi-kulti, ha a nyugati és az afrikai kultúrkról van szó...

2021. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a kínai kommunista párt módszereivel van a gond.
2021. jan. 4. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerinted azt is hozza az egyetem magával?
2021. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A kínai komcsi eszméket vall, a CEU meg Sorosé. Szval Én egyiknek se örülök.
2021. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nagyon örülök neki, ez hatalmas sikere az országnak.

A Fudan Kína egyik legjobb egyeteme, ezért hatalmas diplomáciai siker hogy Magyarországot válaszották, ez nagyon nagy előny, mert lehet Kínát nem szeretni, de ők lesznek a világ vezető gazdasági hatalma. Ez nem csak Budapestet gazdagítja, hanem az országot is.

A CEU csúnya dolog volt a Fidesztől, ezzel viszont "jóvá teszik".

2021. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
CEU-t kiűzték, a Kínai egyetemet pedig 800 millió forinttal támogatják. Ez várható volt. Ha jól olvastam elég jó egyetemnek számít. Világszinten TOP 100-ban biztosan benne van, de lehet akár a 40. legjobb a világon. Ez jól hangzik, habár a CEU is benne van a TOP 100-ban. Az oktatás biztosan színvonalas lesz. A kommunista eszmék valószínűleg nem fognak érkezni vele, legalábbis az egyetem nem az a szint ahol az emberek támogatják ezt. Teljesen mind1 honnan jön, ha tényleg a top 40, akkor jó képzést fog adni.
2021. jan. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően örülök.

De mennyivel jobb lett volna, ha közben meg nem kergetik el a CEU-t.

És két nívós egyetem lenne megtalálható Magyarországon.

2021. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

A Fudan University a QS 2021-es rangsora szerint a 34. legjobb egyetem a világon ( [link] ). Még jó hogy örülök annak hogy egy valóban top intézmény Magyarországon is működni fog. A többi itthoni egyetem messze elbújhat a Fudan University mögött.

Van pénzük, van infrastruktúrájuk. Azaz minden ami az itthoni egyetemeknek nincs.

2021. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem lenne bajom vele, ha a CEU-val nem teszik azt, amit tesznek. Hoznak egy törvényt, amit kimondottan a CEU-ra szabnak, majd megy a balhé, hogy nem felel meg. Színvonalas képzést nyújtott, komoly kutatási pénzeket hozva az országba.


Most jön egy szintén külföldi egyetem, szintén kettős diplomát adva, stb. Nekem ez a kettősmérce/álszentség a problémám.

2021. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!