Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nemzetközi forgalomban...

Melyik nemzetközi forgalomban lévő idegen-nyelv lesz a legkeresettebb Magyarországon 15 - 20 év múlva?

Figyelt kérdés

Magyarok számára otthoni tanulás céljából? Prediktív rendszerek csak rövidtávú előrejelzést adnak. Tehát nem lehet megmondani pontosan. Mégis érdekel a válaszotok. Az angol, német és orosz?

Otthoni tanulásra, sok szabadidővel és kevés készpénzzel rendelkezem. Kíváncsi vagyok mire tippeltek, melyik a nyerő?

Nyilván, itthoni tanulásban rosszabb a kiejtés, nincs inspiratív kommunikációs közeg és még a szavak memorizálása is lassabban megy, tanulás módszere, metodika és pszicho-peda eljárásokkal témában vagyok (kiméljetek előre is a kioktatással). Számomra az a fontos, hogy ki mit lát, mi fog jönni? Mi lesz a menő, a nyerő? Jó befektetésnek tartom a tanulást. Más nyelv feljövőben lehet-e? Kínai?



2017. febr. 21. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Az angol semmiképp nem lesz keresett, mivel az valószínűleg már annyira alap lesz, hogy semmi pluszt nem jelent ha tudod, csak negatív megkülönböztetés ér, ha nem. E mellett német-orosz-kínai trióval nem nagyon lősz mellé.
2017. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Én a skandináv kvártettre szavaznék!
2017. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyet értek. Az angol csak-csak megmarad alapnak, nem csökkenhet. Talán a német... nem tudom. Kösz a skandináv tippet, erre nem is gondoltam.
2017. febr. 21. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
A Brexit úta az angol már oroszlándög.
2017. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oroszra mit szóltok? Vagy esetleg a török, talán arab nyelv? Ki járt közel keleten? Csökken-e a népességszám? Mire lehet számítani, talán felkapott lesz?

Ugyebár mi csökkenő demográfiai mutatók szerint fogyogatunk el felé. Japán messze van (Ők is csökkenő népesség létszámmal szembesülnek), olaszok szinte biztos nem jönnek fel első helyre.

2017. febr. 21. 18:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahol nagyobb a szaporulat.
2017. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Szaporodni jÓ !
2017. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régen jönni ide magyarok, itt lakni kevesen lenni sok öres ház, néhol lakni nyíllal kilőni, az is lenni üres, magyarok nem szaporodni, lenni népességcsökkenés magyararországon, ide jönni más népek.
2017. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

15 - 20 év múlva még nem érződik annyira az Őshonos népességnek a csökkenése, mint a vándorlók jobb életet kereső letelepedési szándékából eredő népesség etnikai és nyelvi hígulása.

Arra gondoltam:


1. -ha érkeznek hozzánk, pl. a jó szomszéd orosz valamilyen oknál fogva kezd kacsintgatni mifelénk és esetleg meg is érkezik sok tízezer, persze mind baráti alapon, mert a kerítésen másképp úgysem jutna be, akkor majd oszt fog kelleni az általuk használt nyelv ismerete.

Szeretem az embereket, nekem aztán tényleg nem gond.


2. - mi megyünk, pl. németekhez, de tömegesen, valamilyen előre nem látható oknál fogva. Kicsi ennek az esélye.

A német meg nem akaródzik keletre vándorolni, hogy letelepedjen tömegesen nálunk. Tehát a tranzit szerepünk miatt a kötelező angol mellett török, arab, orosz, román, görög, mitudomén még melyik nyelv jöhet számításba, nem csak a népességnövekedés, hanem a vándorlási tömegeket kellene megjósolni.

2017. márc. 3. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!