Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Valóban csak a kíváncsiság vezérel, hogy mások hogyan is látják. A helyzet a következő: én 24 férjem 27 egy éve már, hogy házasok vagyunk. Albérletben, jelenleg lekásra gyűjtünk, kocsink részlete jövőre lejár. Bevétel kettőnknek kb. 200ft/hó. Konkrétan félretett pénz nincs csak amit a lakásra takarékoskodunk, de keveset mindig félretudok tenni. Kb 3 év múlva tudunk saját házba menni persze hitellel sajna. Nagyon vágyunk egy babára tény. De féltem a munkahelyem, ahol egy éve dolgozom (egészségügy) és tartok minden anyagi dologtól persze tudom mivel jár egy baba. Nemrég lett egy kiskutyánk csak h gondoskodhassunk valakiről, mert a gyerek szinte csak álom. Jövőre azonban szeretnénk, ha a 2014es év már a babáról szólna. Ti bevállalnátok hamarabb? Vagy később? Persze mindenkinek más a jó időpont, de ebben a helyzetben...

2012. júl. 28. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én várnék..amíg nincs lakás, addig nem hiszem, hogy jó ötlet. Mert most vesztek fel rá hitelt, azt fizeted kamatokkal együtt, és a baba sem épp két fillér.

Fiatalok vagytok, ráértek még:) Én inkább biztosabb háttérrel vágnék a babaprojectbe, hogy a pénz csak a babával kapcsolatos plusz kiadásokra menjen, ne hitelre.

A kutyus is sok pénzt és időt felemészt, gyakorlásra kiváló.

Én kivárnék mondjuk míg a hitelt már nagyrészt törlesztettétek, és akkor kezdeném a baba dolgot. Aztán 9(jobb esetben kevesebb) hónapig ugye otthon kell lenned, ki esik egy fizetés javarészt, mert azért gyes-gyed nem hoz annyit be mint egy fizetés.


21/L

2012. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 25 vagyok, férjem 29. Hamarosan 1 éves házasok leszünk, albérletben élünk, és a bevételünk 150 és 220 között mozog úgy, hogy ő dolgozik. Mi is a lakásra takarékoskodunk, és 3 (ha hosszabbítunk akkor 4 év) múlva mehetnénk hitellel saját lakásba. Nekünk is van háziállatka, de ő már 2 éve velünk van. A férjem nagyon-nagyon igent mond a gyerekre, én meg nagyon-nagyon nem. Tudom, hogy ez nem kielégítő válasz, de mi ilyen felemásan vagyunk. Szóval speciel nekünk sincs fogalmunk róla. Én a későbbi gyerekvállalás mellé tenném le a voksom.
2012. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lakást mindenképpen várjátok meg! Ha hitelre is van, akkor is, hisz azt törleszted, nem egy albérletet, amit bármikor felmondhatnak!
2012. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ava87 ***** válasza:

Ha lakásra/házra akartok gyűjteni, akkor szerintem is várjatok. Én nem mondom azt, hogy albérletben nem lehet gyereket nevelni, mi is ott élünk, de mi leginkább azért, mert nekünk ez így tetszik. De ha arról van szó, hogy most takarékoskodtok, hogy legyen lakásra, akkor szerintem nem lenne a legjobb, ha most vállalnátok még babát is, plusz ha megszületik, alapból kevesebb lenne a bevétel, de több a kiadás.

Még három év múlva is fiatal anyuka leszel, nem késtek le semmiről :)

2012. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még elég fiatalok vagytok, leghamarabb két év múlva tervezném a helyetekben a gyereket.
2012. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!