Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol emeltszintű érettségivel...

Angol emeltszintű érettségivel kapcsolatos kérdés (pluszpontok)?

Figyelt kérdés

Tehát, az emeltre és a nyelvizsgára is adnak plusz pontot, ám ha az emeltet ugyanabból teszed mint a nyelvizsgát akkor csak az emelt érettségit veszik figyelembe, báris én így olvastam.

Szóval ha nincs nyelvvizsgám de teszek egy angol emeltet, mégha ez nem is kell arra a szakra amire jelentkeztem (de persze ezmellett teszek egy oda szükséges emeltet is) akkor azért kapok plusz pontokat?

Tudom, hogy egy bizonyos ponthatár felett jár csak pluszpont, de például tegyük fel, hogy ez sikerül.

Nem tudom kinek mennyire világos a kérdés



2021. jan. 9. 00:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmeztem a kérdsed, akkor az emelt angol éretségiddel megkapod a nyelvvizsgáért járó 28 pontot. A másik emelt érettségidért pl matek, amit beszámítasz azért pedig megkapod az 50 pontot. Így ebből a 2ből lesz 78 pluszpontod.
2021. jan. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Alapvetoen az emeltert csak akkor kapod meg az 50 plusz pontot, ha a szak, amire jelentkezni szeretnel elfogadja azt a targyat. Pl nekem hiaba volt 2 emelt erettsegim (angol es matek), a szakomon a matekot fogadtak csak el (ezt meg tudod nezni, hogy milyen szakra milyen erettsegik kellenek es mit szamitanak be), angolbol pedig a felsofokum utan jaro 40 pontot kaptam meg. De egyszerre nem kaphatsz nyelvvizsga es emelt erettsegi tobbletet is ugyanabbol a nyelvbol. Tehat ha egy olyan szakra jelentkezel, ahol beszamitjak az angolt, akkor 50 pluszot fogsz kapni. Ha pedig olyanra, ami mas targyat fogad el, akkor a nyelvvizsgaert jaro pontot kapod
2021. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 11. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!