Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemi szakot érdemes...

Melyik egyetemi szakot érdemes választani manapság?

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetem:

Műszaki menedzser

Élelmiszermérnök

Vidékfejlesztési agrármérnök


Elhelyezkedési lehetőségek?



2021. jan. 9. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Ennél már csak a természetvédelmi mérnök a rosszabb. Az a baj ezekkel a "mérnök" számokkal, hogy hangzatosak, mert benne van a "mérnök" szó, de elhelyezkedni nem fogsz tudni velük. Inkább élelmiszermérnöki, azt kombinálva vegyészettel, abban már lenne perspektíva. A többi felejtős....
2021. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
1. válaszoló vagyok, * mérnök szakokkal
2021. jan. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Élelmiszermérnök. Talán ez a legjobb, aztán olyan városba kell költözni, ahol van valamilyen élelmiszergyártó cég. Még jobb valami vegyész vagy vegyészmérnök + élelmiszermérnök mester vagy élelmiszer szakmérnöki párosítás. Szerintem. A többi szak olyan nesze semmi típus, úgy tűnik számomra.
2021. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyessel igen igen egyet értek. Dolgozó mérnökként. Nagyon nem jelent a mérnök szakma feltétlenül jó fizetést. Agrár, élelmiszer és építőipar az esetek többségében nagyon kérdőjeles. Az agyontamogatott nagy hazai iparágak... Ahhoz képest a gép és villamosipari gonosz multik tudnak jó fizetést adni.
2021. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Élelmiszermérnökire szeretnék jelentkezni,az tetszik a 3 közül legjobban.Mscként pedig el szeretném majd végezni az élelmiszerbiztonsági és minőségi mérnök mesterszakot.

Tisztában vagyok vele hogy egy villamosmérnök,mechatronikai mérnök vagy mérnökinformatikus többet keres,és jobban is talál munkahelyet,de engem ezek a mérnöki szakok nem érdekelnek.

Remélem ezzel a szakkal is találok majd jó munkahelyet,és egy átlagos szinvonalú életet tudok teremteni(nem vágyok arra hogy milliomos legyek).Nem a pénz motival hanem hogy szeressem azt amit csinálok.

Köszönöm szépen az eddigi válaszaitoiat.😊

2021. jan. 11. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!