Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Média design vagy animáció? A...

Média design vagy animáció? A Metropolitan Egyetemen melyik szakot érdemes választanom, ha főleg a 3D-s dolgok foglalkoztatnak?

Figyelt kérdés
A 3D modellezés is érdekel, az animáció is és elméletileg ezek ugyanúgy jelen vannak média design szakon, csak ugye kiegészítve. A kérdés, hogy milyen arányban, mire fókuszálnak inkább, mennyire lehet megtalálni a saját irányzatot. Tehát nem szeretnék például bábokat készíteni animáció szakon, ha média designon programozást tanulhatok (habár animáción nyilván alaposan tanítják a 2D-t és 3D-t). A tanárok állítása ellenkezett, attól amit a hallgatóktól hallottam. Épp ezért elsősorban ezeken a szakokon lévő diákok véleménye érdekelne.

2019. jún. 15. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Most diplomázok animáció szakon, és bár sok tapasztalatot sikerült szereznem, talán jobban jártam volna, ha az iskolára pazarolt időt (és rengeteg pénzt) otthon töltöttem volna önálló tanulásra. Mert kb. minden jelenlegi 3d-s tudásomat magamnak kellett megszereznem, de erre egyrészt későn jöttem rá, másrészt úgy nehéz önállóan tanulni, ha közben egyensúlyoznod kell a sulis feladatok között. Animációs tervezés órán (a legfontosabb tantárgyunk) minden félévben egy kisfilmet kell készíteni, és bár te választhatod ki, hogy milyen technikával szeretnél dolgozni, mivel nem tanítják meg, hogyan készíts filmet 3d-ben, le vagy ragadva a 2d-s animációnál és iszonyat sok energiát és időt vesz el.


Amúgy minden félévben van 3d-s oktatás, de a minősége nem túl jó. Nem feltétlenül a tanár hibájából, nagyon kevés ez az óraszám, ráadásul osztályonként sajnos csak kb. 2-3 embert érdekel, a többiek meg folyton csak lassítják az órát, mert nem értik, nem akarják, inkább mást csinálnak és lemaradnak...


Első évben végig csak modellezés volt, második évben Selján Márk egy fantasztikus tanár és ember, ő sculptolást tanított harmadik félévben, és retopózást/arc animációt negyedik félévben. Ez az utolsó év viszont rettenetes volt, animációs alapokat és riggelést tanultunk, de olyan rettenet unalmasan tanított az idei tanár, hogy a végén már otthonról hoztam be a saját, sokkal előrehaladottab dolgaimat, és azokon dolgoztam.


Összességében, semmiképp sem ajánlom az animáció szakot. A média-design-t nem tudom sajna, de tudom, hogy ott is vannak jó nagy kitérők (pl. fotógráfia), csak nem tudom, hogy milyen arányban van a 3d-hez képest.


De ha már iskolát szeretnél, én inkább egy 3d-re specializált felnőtt képzést ajánlanék, mint a Mesharray. Nem ad ugyan diplomát de nincs is rá szükséged, ha ebben a szakmában szeretnél dolgozni. Vagy még külföldi egyetemben tudsz gondolkozni, mert a magyar egyetemi 3d igen csak gyerekcipőben van még, míg külföldön vannak kifejezetten 3d-s szakok. Múltkor belefutottam egy amerikai iskola hirdetésébe, akik online is tanítanak kizárólag 3d-t, nagyon menőnek tűnt, csak elég drága (bár ebben a METU sem különb). De még ilyesmi, online megoldások is szóba jöhetnek alternatívaként.

2019. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ! Megy a zöld kéz! Hát igen, nem hiszem, hogy az animációt fogom így választani. A média designos 'kitérők' még így is jobban érdekelnek. A tanfolyam jó ötlet, talán a MOME-nél láttam CGI tanfolyamot, ilyesmit, az is jónak tűnt.

Ha esetleg még egy média designos jár erre, érdekelne a másik oldal is.

2019. jún. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!