Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/volt hallgatók!...

Egyetemisták/volt hallgatók! Nappali tagozat mellett tudtok/tudtatok dolgozni?

Figyelt kérdés

Gazdaság és menedzsment szakon indulnék szeptemberben, viszont nemtudom, hogyan van lehetőségem dolgozni mellette? +jó lenne ha valami szakmai helyen dolgozhatnék nem gyorsétteremben.

Ha most esetleg nappalira jelentkezek, az iskola kezdés előtt van még lehetőség levelezőire átmenni?

Tapasztalatokat, válaszokat köszönöm



2021. jan. 9. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ott igen, az büfé szak.
2021. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Akinek meg kell oldania, az bármilyen szak mellett meg tudja oldani a munkát. A nappali tagozat a gyakornoki pozíciókhoz és a diákmunkákhoz is ideális.
2021. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Csak a gyakornoki pozíciók és a diákmunkák nem ideálisak a nappali tagozathoz :D
2021. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szakgimi mellett is megoldottam (amíg persze lehetett járni) szóval ha nem lehetetlen, akkor szerintem megbírkozók vele, köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 10. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam.


Gólyaként még a régi munkahelyemre jártam, délutánonként dolgoztam egy raktárban.


Aztán egyéb okok miatt másfél évig nem dolgoztam, csak tanultam, tavaly októberben vettek fel egy gyakornoki állásra. Ha a vizsgaidőszakot leszámítom, eddig átlag heti 20-25 órát tudtam bejárni. Most viszont végetért a vizsgaidőszakom, és egy viszonylag könnyű félévem lesz, ezért többet tudok majd dolgozni. A főnökség nagyon rugalmas, többször utaltak arra is, hogy hosszabb távon is nyitottak az alkalmazásomra.


Viszont én villamosmérnök hallgató vagyok, ráadásul ősztől végzős, kezdő gazdmenesként nem teljesen biztos, hogy felvesznek szakmai helyre, meg az se, hogy egyáltalán érdemes-e.


Nappali mellett az első 1-2 évben legalábbis biztos nagyon nehéz lesz dolgozni.

"valami szakmai helyen dolgozhatnék nem gyorsétteremben." Ebből a félmondatból kiindulva gondolom nem az a helyzet, hogy a szüleid ultimátumot adtak és/vagy anyagi csőd szélén álltok... Keresgélj valamilyen irodai melót, akkor is, ha esetleg kevesebbet fizet, nem érdemes étteremben/áruházban/raktárban/stb szenvedni...


De a leginkább azt tudom javasolni, hogy ha egyelőre nem vagy rászorulva, az első két-három félévben ne dolgozz. Nem tudom, gazdasági szakokon hogy volt, nálunk mérnökin az első másfél-két évben volt a szórótárgyak 70%-a.


F

2021. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm szépen, igazából kiskorom óta szerettem volna/szeretnék dolgozni de már 2,5 év meki után nem szeretnék gyorséttermekben dolgozni, nem kell túl gondolni- csak ennyi az indok.
2021. jan. 13. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Én NG mellett nem tudtam, de sokak gazdaságon dolgoznak.
2021. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!