Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik "idősebben" kezdik...

Akik "idősebben" kezdik (kezdték) az egyetemet elmentek gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Tehát nem 18-29 között, hanem mondjuk 25 vagy afölött.

Tudom még odébb van, szóval teoretikus a kérdés, de érdekel. Ami kifejezetten mellette szól az a szocializálódás, bekapcsolódás a hallgatói életbe, közösségbe, ahol majd lehet találni tanulós pajtit meg akikkel megosztjuk az anyagokat stb. Ami ellene szól, hogy lehet kilógnék.

Nappali tagozatos szakról van szó, szóval valóban fogok bőven találkozni a szaktársaimmal (ha felvesznek persze).

Légyszi attók tekintsünk el, hogy nem kezdenél ennyi idősen nappali egyetemet stb. Kifejezetten a kérdésre érdekel a válasz.



2021. jan. 12. 00:40
A kérdező szavazást indított:
Elmennék/tem (25-30 éves korom között vagyok/voltam akkor)
Elmennék/tem (30 felett vagyok/voltam akkor)
Nem mennék/tem el (25-30 között vagyok/voltam akkor)
Nem mennék/tem el (30 felett vagyok/voltam akkor)
31 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Figy. mindenképpen IGEN! Én 33 voltam, amikor felvettek, és az a helyzet, hogy a gólyatáborban a kutyát nem érdekli, hogy hány éves vagy, inkább az, hogy mennyire vagy nyitott, közvetlen, mennyire veszel részt a csapatjátékokban. Gondolj arra, hogy nem idősotthonba költözöl be, ahol azt mondják, hogy " maga még túl fiatal ide". ;)


És van egy másik dolog a kérdésedben, ami nem nagyon logikus. A gólyatáborba azokkal a csoporttársaiddal leszel, akikkel az egyetemen is egy szakon. Ugyanaz a korkülönbség meglesz közted és a 18 évesek között az egyetemen is, akkor ott is zavarni fog? Figy. engedd el ezt, tényleg nem az életkoroddal fognak a csoporttársaid foglalkozni, hanem az emberi tulajdonságaiddal.


Úgyhogy az én véleményem/tapasztalatom alapján mindenképp menj el, hogy megismerd a leendő csoporttársaidat, nagyon nagy előny lesz, hogy nem egyedül állsz majd az előadó ajtaja előtt, és sóvárogva nézed azokat, akik már ismerik egymást és összebandáztak, te meg max. a mobilod nyomkodod magányodban.


Azt azért fontos tudni, hogy a gólyatáborba kialakulnak klikkek, ahová az egyetemen nagyon nehéz bekerülni, ha te nem voltál a gólyatáborba.


Úgyhogy saját tapasztalat alapján, összegzésképpen mindenképpen menj el, ne hagyd ki, mert a szociális kapcsolatok nagyon fontosak az egyetemi lét alatt, és ezek nagy része a gólyatáborban alakul ki.

2021. jan. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Én 18 évesen sem mentem el. Nem maradtam le sok mindenről. Az buli és pia és kox. Nekem meg a társaság és a tanulás volt a cél. Azt máshol is elérni.
2021. jan. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Erre a kérdésre a válaszok engem is érdekelnek! Habár inkább az 50-hez vagyok közelebb, mint a 40-hez de MÉG MINDIG NEM MONDTAM LE A FELSŐOKTATÁSI VÉGZETTSÉGEK LEHETŐSÉGEIRŐL!


Mi a nagyobb kiesés oka? Több mint 13 éven át(!) haldokló édesszülémet ápoltam - 32 és 45 éves korom között.


Számomra a tanulás ÉLETHOSSZIG TART! (Ráadásul AKTÍV korúnak számítok a munka erőpiacon, tehát nincs lazsálás.) A szociális szférában viszont RENDSZERES A DISZKRIMINÁCIÓ - szinte minden területén.


Üdv:

46,5/N

2021. jan. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Valaki elmondaná, hogy honnan jön az a faxság, hogy 20+ fölött nem szabad/érdemes elkezdeni az egyetemet NAPPALIN, mert kilógsz a sorból?

Az egyetemen FELNŐTT EMBEREK tanulnak, akikben azért annyi már van, hogy kor alapján nem néznek le senkit. Ez nem a középiskola, ahol „ciki” két évvel idősebbnek lenni a többiektől, mert évvesztes voltál és még buktál is.

A kérdésre válaszolva: nekem volt 45 éves csoporttársam is gólyatáborban, és bőven nem ez volt az átlag életkor.

2021. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem problémázott rajta senki.

Értelmes ember, nem ítélkezik.


Üdv: 67 F

2021. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem, ha egy 30+-os ember 18 évesekkel akar rihegni röhögni, ott valami nincs rendben. Nyilván sokaknál van egy ilyen tévképzet, hogy 40 meg 50 évesen is 18-nak hiszik magukat és nem tudják méltósággal viselni a korukat, de ezeket én inkább sajnálni szoktam, mert látszik rajtuk, hogy egy olyan elvárásnak akarnak megfelelni aminek nem tudnak.

Meg lehet kövezni, ez a véleményem.

2021. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
ja, kb kapuzárási pánik
2021. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%

1: covid idején nem mennék.

2: te meg egy troll oldal alapján akarsz dönteni arról, hogy mész-e. Van neked bármennyi önbecsülésed?

2021. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Én 24 évesen elmentem és nem bántam meg, bár megjegyzem, érezhetően lélektani határon táncoltam. Sokszor kiütközött ugyanis a korkülönbség - értsétek úgy, hogy ami másnak még "félig gyerek fejjel" jó móka volt, nekem már annyira nem. Ez persze nem feltétlenül probléma, csak fel kell rá készülni, helyén kell kezelni. Cserébe kötöttem jó barátságokat és ismertem meg jó embereket is, szóval ilyen téren abszolút megérte. Ráadásul hogy én mennyi idős voltam, az senkit nem érdekelt. Meg azért nem árt azt sem figyelembe venni, hogy nem mindenki 18 évesen kezdi az egyetemet, de ez látszik a szavazáson eredményén is.
2021. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

18 évesen kezdtem az egyetemet és volt több ismerősöm is akik meg 23, 24, 27 évesen jöttek. Teljesen jól elvoltunk/elvoltak, nem lehetett érezni hogy lenne korkülönbség.


Aztán amikor másodéves voltam, megint mentem gt-be segíteni a szervezőknek, terelgettük a gólyákat és ilyesmik (a buli mellett persze) volt ott pl egy srác aki 30 volt, de eljött.


Inni se kötelező, tény hogy lehet valaki egy idő után ezelet a gt-s dolgokat már nem tartja szórakoztatínak (bár ez sztem egyénfüggő) dr mint harmadéves, jópár egyetemi élménnyel gazdagabb ember, kindenkit csak bátorítani tzdok hogy menjen, mert nyitott az ember, akkor fantasztikus élmény lehet.


Legszívesebbe havonta gólyatáborba mennék:D

2021. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!