Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a ponthatár nem éri el az...

Ha a ponthatár nem éri el az intézmény által meghirdetettet felvételikor?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni egyetemen mesterszakra. Utána számoltam, és a pontom a kötelező minimumot túl lépi majd, tehát a felvételi eljárásból nem esek ki automatikusan. Viszont ahogy néztem a tavalyi ponthatárt az intézménynél, azt nem fogom elérni sajnos. A szak indulásának feltétele 5<20 létszám. Korábbi tapasztalatok alapján szinte biztos, hogy alig leszünk majd, aki ide és most felvételizett. A kérdésem arra irányulna, hogy ha a pontom nem éri el az intézmény által meghirdetettet, akkor felvehetnek e a választott szakra ettől függetlenül, ha bőven beleférek még a keretbe?
2021. jan. 15. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A minimum ponthatár ami alatt az egyetem nem vehet fel az 50 pont. Ha e fölött vagy akkor még az is lényeges, hogy a szakindulásához legalább 5 ember kell aki elérte ezt az 50 pontot. Az, hogy az előző évben mennyi volt az attól is függ hogyan teljesítettek tavaly a felvételizők. A ponthatár mindig az utolsó még felvett felvételiző eredménye. Akár lehet a ponthatár 50 pont is.
2021. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első jót ír, bár én azt gondolnám, hogy az intézmények magukon belül is meghatároznak valami minimumot ami alatt az aspiránst szimplán felkészületlennek tekintik. Így akkora nagy differenciát nem engedhetsz meg magadnak a többiekhez képest pont tekintetében, létszám ide vagy oda.
2021. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ma kiderül nálunk is, hogy elég -e a 80 pont a felvételhez. Nagyon bízom benne, bár ez az online vizsgáztatás az elmúlt 1 évben sokaknál felvitte az átlagot anélkül, hogy megérdemelték volna.
2021. jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3, 80 pontod van mesterre? Nekem is. Várom nagyon a ponthatárt. Drukkolok!
2021. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sikerült!:)))
2021. jan. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Nekem is! :)
2021. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szuper! Gratulálok!:))
2021. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)
2021. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!