Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza kell fizetni az ösztönd...

Vissza kell fizetni az ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Egy fél évet tanultam egyetemen de abba szeretném hagyni és szeptemberben más szakra megyek. Az érettségi átlagom által másodiknak kerültem be az egyetemre, ezért fél évig kaptam ösztöndíjat. A szerződésben az áll, hogy aki a két félév alatt nem teljesíti a 40 kreditet, vissza kell hogy fizesse.

2021. jan. 15. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak egy félévet jártál, akkor még nem kell kifizetni semmit.
2021. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha most nem a sima állami ösztöndíjra gondoslz amivel ingyenes az oktatás hanem olyan ösztöndíjra, amit konkrétan plsuz pénzként kapsz, akkor ez egy egyetem specifikus ösztöndíjnak hangzik (nálunk legalábbis nincs ilyen, elsőévesek max szoctámot kaphatnak) szóval inkább keress rá az egyetemi szabályzatokban (térítési és juttatási szabályzat), hogy ilyenkor mi van ,vagy nevezd meg az egyetemet hátha akkor tudnak segíteni
2021. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!