Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudom megnézni, hogy mit...

Hol tudom megnézni, hogy mit kér az adott szak? Honnan tudom, hogy indul az a szak? Felvételinél még csak be kell adnom a jelentkezésemet? A pontokat pedig csak érettségi után számolják?

Figyelt kérdés

Van komplex, középfokú nyelvvizsgám angolból. Az 28 pont. Ezt mikor kell beadnom, vagy elküldenem?


Láttam(ma), hogy esélyegyenlőség miatt is kaphattam volna talán 50 pontot. De január 11-ig lehetett kérni? (ebben nem vagyok biztos) akkor ezt lekéstem, ugye?


Semmit nem tudok erről. Azt sem tudom kit kérdezzek meg.


Csak az évvégi jegy számít, vagy a szaktől függ, hogy kell-e a félévi is?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Bármilyen hasznos információt szívesen fogadok!


2021. jan. 19. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
[link] Itt kiválasztasz egy területet, aztán azt a szakot, ami érdekel, utána oldalt képzést indító intézmények, kiválasztod az egyetemet, és utána ott lesz felsorolva az összes szak, és hogy milyen érettségi kell hozzá. Ugyanitt látod azt is, hogy mely szakok indulnak. Igen, egyelőre csak az kell, plusz ha van már nyelvvizsgád, annak az adatait is meg kell adni. Pontot majd csak akkor számolnak, ha megvan az érettségid és 12. év végi jegyeid. És mindenhol csak az év vége számít. Az esélyegyenlőségről nem tudok sajnos semmit. Ha esetleg van még kérdésed, szívesen válaszolok, remélem, érhető voltam.
2021. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu Egyetemek, főiskolák utana megkeresed az egyetemet és a szakok mellett ott a követelmény. Ha a felvételi eljárás szabályai érdekelnek akkor ahol megtaláltad az egyetemeket a fölött van a felvételi tájékoztató ott minden szükséges infot megtalálsz. Ha 2006 után érettségiztel és nyelvvizsgaztal akkor csak az érettségi eredményeit és a nyelvvizsga bizonyítvány adatait kell rögzíteni. Minden olyan egyeb dokumentumot ami már most rendelkezésedre áll fel kell tölteni az efelvibe feb 15ig, de kb. áprilistól is lehet még dokumentumot csatolni július elejéig.
2021. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!