Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, akkor, ha leadok...

Mi történik, akkor, ha leadok egy vizsgaidőpontot és egyáltalán nem megyek el most abból a tárgyból vizsgázni?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy meglesz, égni nem akarok. Beírna egy egyest a tanár és jövőre felvenném újból? Erre a tárgyra épül egy másik. Ha ezt leadom, akkor 18 kreditem lesz, az elég? Pls valaki segítsen:(


Most kezdtem az egyetemet és rosszul osztottam be az időmet és a vizsgákat is. Tanácsokat is elfogadnék, ha lenne valakinek valami jó ötlete, tapasztalata.😔



2021. jan. 20. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem ír be jegyet a tanár, csak annyit h nem teljesítetted a kurzust.


Köv félévben amikor meg van hirdetve, vizsgakurzusként felveheted (azaz nem kell bejárni újból órákra csak a vizsgára)


Nem minden esetben lehet felvenni a ráépülő tárgyat! A tanártól kell megkérdezni, hogy felveheted-e!

Általában megengedik, ha lehallgattad az órákat csak a vizsga nincs meg, de nem mindig és nem minden tantárgynál.

2021. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ösztöndíj a következő félévben nem lesz, kevés a kredit és a következőben is el kell érni legalább 18-at és az elvárt tan. átlagot, hogy ne tegyenek át fizetősre. Tudni kell, hogy a tárgy gyenge vagy erős előfeltétel, mert az se mindegy a ráépülés szempontjából.
2021. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Égni meg nem akarok". - na ez a legrosszabb taktika, hidd el. Öngól nem megpróbálni, még akkor is, ha úgy érzed, nem jók az esélyek. Készülj fel, amennyire tudsz, és menj el vizsgázni. Simán lehet, hogy szerencséd lesz, és elég a tudásod, hogy átmenj. Nem egy ilyen vizsgám volt, amikor bementem elég kevéske tudással, de amihez csak kicsit isközöm volt, leírtam, számpéldákból amit lehetett kihoztam, és bumm, kettes. Ha meg nem sikerül, legalább tudni fogod, milyen kérdésekre vagy feladatokra kell számítani - mi ezt hívtuk "megnézés"-nek. Ha épül rá tárgy, azt jó eséllyel nem veheted fel (hallottam róla, hogy más egyetmeken létezik gyenge előkövetelmény, amikor igen, nálunk ilyet nem engednek).

18 kredit nagyon kevés. Egyrészt az említett átsorolás miatt, ha jövő félévben nem hozol le ugyanennyit, másrészt meg azért, mert jellemzően kb 30 kredites félévek vannak mintatanterv szerint, és ami nincs meg kötelező tárgyad, azt előbb-utóbb meg kell csinálni, ha diplomát szeretnél, emiatt nagyon könnyű megcsúszni. Mert ha most ennyi jött össze, kb láthatod, mennyi realitása van következő félévebn 42-nek (az egyenesbe kerüléshez).

2021. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha ez sikerülne, akkor lenne 21 kreditem. Következő félévben fel lehet venni szabválokat és kötválokat. Hányat vegyek fel ezekből szerintetek? Mintatervet nem hoz ki a neptun, azt sem tudom, hogy miből lehet választani, annyira elveszettnek érzem magam:( elsőéves vagyok egyébként, azért vagyok ilyen debiliusz.
2021. jan. 20. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azért mentem csak el egyszer a vizsgaidőpontra, mert meg akartam kérni a tanárt h írjon be egy egyest :D

De leültetett és elém rakta a lapot, hogy nincs vita, tessék vizsgázni.


Teljesen véletlenül pont olyan kérdések voltak a lapon, amikre emlékeztem az órákról annyira, hogy 3-mast kaptam.


Szóval ha megpróbálod, akkor lehet szerencséd, látod, mással is megesett már.

2021. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra és hova jàrsz? Lehet van olyan aki oda jàr/járt és tud segíteni abban, hogy mit érdemes felvenni. Én azt javaslom, hogy számold ki mennyi kell a 36-hoz, abból mennyit tudsz a kötelezőkkel felvenni és a maradékot vedd fel szabadon választhatókkal.
2021. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Négyes lett:D
2021. jan. 22. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!