Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire viszem egy egyetemmel?

Mire viszem egy egyetemmel?

Figyelt kérdés

Nos a kérdés nem feltétlen rám vonatkozik.

Rengeteg ismerősöm jár egyetemre és hallom hogy puskával mennek át a vizsgákon.(az ismeretük kb 30-40% az adott vizsgàhoz)

Őszintén , aki jár/járt egyetemre mire viszik ezek az emberek? Ígyis el lehet vele állni dolgozni majd ha befejezte vagy annyira kevés lesz a tudása hogy nem fog menni?



2021. jan. 20. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért valami csak ragad rájuk. Ha megmarad a tanultak 20%-a, az is több, mint a semmit nem tanultak 0%-a.


Egyébként puskázni tényanyagot, esetleg képleteket szokás. A gondolkodásmódot, logikát elsajátítani szokás, azt nem lehet kipuskázni.

2021. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Arról meg nem is beszélve, hogy a tanultak jó része elfelejtődik sajnos (legalábbis én sok helyről ezt hallom, és én is ezt tapasztalom), most én mivel vagyok előrébb, aki mondjuk egy első féléves vizsgát 100%-ra tudtam, de most a hatodik félévhez közeledve már szinte semmire nem emlékszem belőle (pedig nem magolós tárgy volt, és akkor nem volt távoktatás, hanem szóbeli vizsga volt és tényleg becsületesen megtanultam). Nem beszélve arról, hogy az egyetemen (és szerintem máshol is igaz), a számonkérés nem a tényleges tudást tükrözi.
2021. jan. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem értéke nem az, amit ott bent megtanulsz. A papír ajtókat nyit ki (ha nem vmi szr szakra jár vki), a tanulás közben időbeosztást tanulsz, kapcsolatokat építesz a leendő pályádon, és ha mellette gyakorlatot is szerzel, mert törekszel gyakornoki munkára, akkor állásod is könnyebben lesz a végén, mert 1-2 év tapasztalattal és diplomával senkit nem küldenek már el. Mindez akkor igaz, ha nem nehezéknek kell a papír, mert abban az esetben tényleg felesleges.
2021. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Miért, érettségiig te egyszer sem puskáztál? :DDDD

Szerintem az élete bizonyos szakaszán mindenki puskázik, a kérdés nem az, hogy miért, hanem, hogy mennyire életképes a végén.

2021. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Teljesen korrekt válaszokat kaptam , igazatok van , köszönöm!:)
2021. jan. 20. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!